Olomouc - Brno: Jakub Petr (vpravo) a Tomáš Bureš (vlevo) - GÓL. Olomoucký ofenzivní fotbalista Jakub Petr překonává brněnského brankáře Tomáše Bureše. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Fotbalisté Brna se zesměšnili. Katastrofa, ulevil si brankář Bureš

• 10
Ostuda, fiasko, tragédie. Ani jeden z těchto termínů není dost silný na to, aby vystihl nedělní výkon brněnských fotbalistů. Nejvýmluvněji hovoří samotný výsledek: Olomouc – Brno 5:0. "Hra byla otřesná, katastrofa. Na hřišti jsme nepředvedli vůbec nic," soukal ze sebe brankář Tomáš Bureš.

Olomouc devětkrát za sebou nevyhrála, ale včera do jejího hladového chřtánu spadlo velmi snadné sousto. "Připraveni jsme byli dobře. Věděli jsme, že Sigma hraje o všechno. Byli jsme na ně nachystaní, ale zůstalo to v šatně," posteskl si Bureš.

Právě on dlouho držel svůj tým aspoň jakž takž nad vodou, i když už v 9. minutě jej překonal Michal Ordoš. Jenže Brňané jako by zapomněli, že ve fotbale je potřeba bránit, a i nadále nechávali domácím moře prostoru. I když Bureš místy čaroval, do poločasu skóre vyskočilo na 3:0.

"Není možné, aby Sigma měla v prvním poločase tolik střel ze středu, akcí, centrů a standardních situací. Góly jsme dostali zákonitě," zlobil se brněnský gólman. "Obrana byl veliký, obrovský problém. Myslím, že je to daň za deset zápasů, kdy jsme tak nějak hráli a nedostávali jsme góly. Teď jsme je prostě dostali."

Třígólový příděl z první půle však pro hosty nebyl dostatečný a v parodii na fotbal pokračovali i po přestávce. "Udělali jsme kravinu, že jsme si nechali dát na 4:0. Pak se zápas dohrával," poznamenal Bureš.

Brněnský trenér Miroslav Beránek po tomto trapasu jen nechápavě kroutil hlavou. "V desíti zápasech dostaneme sedm gólů, a teď pět. To mluví za vše. "Domácí byli lepší. Některé branky padly po chybách, některé po pěkných akcích."

Brňané zůstali v lize sedmí, ale v neděli se totálně zesměšnili.