Chinaski na společné cestě vlakem, kde vodou ze z řek Hornád, Váh, Ohře, Labe, Vltava, Bodrog, Dunaj a pražského potoka Botič pokřtili dvojalbum s názvem The Best Of skupiny Chinaski | foto: Kateřina Šulová, ČTK

No Name s Chinaski ve vlaku pokřtili album hitů. Vodou z osmi toků

  • 14
Roztokem z osmi českých a slovenských řek pokřtili ve čtvrtek ve vlaku na pražském hlavním nádraží desku svých hitů členové kapely No Name. Dvojalbum s názvem The Best Of za asistence spřízněné kapely Chinaski polili vodou z lahve, do níž slili vzorky z řek Hornád, Váh, Ohře, Labe, Vltava, Bodrog, Dunaj a pražského potoka Botič.

"Nechtěli jsme album pokřtít šampusem jako každý a výběr z česko-slovenských toků nám přijde hezky symbolický," řekl lídr skupiny Chinaski Michal Malátný.

Chinaski na společné cestě vlakem, kde vodou ze z řek Hornád, Váh, Ohře, Labe, Vltava, Bodrog, Dunaj a pražského potoka Botič pokřtili dvojalbum s názvem The Best Of skupiny ChinaskiNa výběru No Name je jedna nová skladba, společná píseň s Chinaski Ná, ná, náá, potenciální velký hit v Česku i na Slovensku, která vznikla před několika měsíci. Text od Igora Timka pojednává o tom, že Češi a Slováci pořád patří k sobě.

Česko-slovenskou vzájemnost No Name a Chinaski demonstrovali společnou cestou vlakem z Košic do Prahy. Rychlík Košičan vyrazil z východoslovenské metropole ve čtrtek ráno. Jednalo se o normální pravidelnou linku Košice-Praha, pouze byl přiřazen vagon pro novináře a speciální salónní vagon s aparaturou, kde skupiny během cesty hrály své největší hity.

O cestu popových kapel byl velký zájem, vlak byl plný zástupců médií, která společnému projektu věnují velkou pozornost, a výherců soutěží z řad fanoušků. Hektickou cestu si členové obou kapel pochvalovali. "Byl to náročný, ale velmi příjemný den, který začal první skleničkou šampusu před půl devátou ráno," připomněl zpěvák No Name Igor Timko.

Chinaski na společné cestě vlakem, kde vodou ze z řek Hornád, Váh, Ohře, Labe, Vltava, Bodrog, Dunaj a pražského potoka Botič pokřtili dvojalbum s názvem The Best Of skupiny Chinaski

Spokojeně se tvářili i hudebníci z Chinaski. "Máme za sebou neuvěřitelný týden, za kterého bych jako katolík neměl mít radost. Na jeho začátku jsme se fotili v pánském klubu, potom jsme vystupovali v pankrácké věznici a nakonec taková bláznivá jízda," usmíval se baskytarista Ondřej Škoch.

Závěr křtu na hlavním nádraží pak dostal neplánovaný průběh, když se vlak rozjel a překvapené účastníky akce nečekaně zavezl do myčky na nádraží v Michli.

No Name, Chinaski

No Name, vítězná skupina kategorie Slavíci bez hranic ankety Český slavík, vznikli před 13 lety, první desku nazvanou podle kapely vydali v roce 1998. Populární formace tvořená čtyřmi bratry a dvěma dalšími muzikanty často vystupuje v České republice.

Chinaski patří k nejúspěšnějším tuzemským kapelám. Kapela vydala sedm řadových alb, poslední má název 07. Loni vyšel na CD a DVD úspěšný koncertní záznam Když Chinaski tak naživo. Na letošním vyhlášení ankety Deska roku kapela získala ocenění jako legálně nejvíce stahovaný interpret na internetu.