Boston - Columbus: domácí Vladimír Sobotka se snaží uniknout Andrew Murrayovi z Columbusu | foto: AP

Sobotka s Hanzalem slavili vstřelené branky, Kočí a Polák shodili rukavice

• 0
Akce českých hokejistů Martina Hanzala a Petra Průchy stála za rozdílovou brankou utkání mezi Phoenixem a San Jose. Prvně jmenovaný útočník v 41. minutě otevřel skóre duelu, jenž skončil výhrou Coyotes 2:0. Gólově se prosadil také Vladimír Sobotka, který ovšem pouze zmírnil porážku Bostonu s Columbusem.

V posledním přípravném duelu obou celků zvítězil na domácím ledě Phoenix nad San Jose 2:0.

Novému trenérovi Coyotes Daveu Tippettovi udělali radost Martin Hanzal a Matthew Lombardi, kteří se v 41. a 48. minutě postarali o jediné branky utkání.

Hanzal se prosadil pouhých 15 vteřin po startu finální třetiny, když po přihrávce Petra Průchy odrazem o pravé rameno gólmana Thomase Greisse otevřel skóre.

Lombardi pak ještě o sedm minut později potrestal vyloučení hostujícího útočníka Brada Staubitze. Brankář vítězů Ilja Bryzgalov na čisté konto potřeboval 27 zákroků.

Góly Sobotky a Cháry Bostonu nestačily

Třetí porážkou z celkových osmi startů zakončil své přípravné období Boston poté, co na ledě domácí TD Banknorth Garden nestačil na Columbus po výsledku 2:4. O branky domácích se postarali kapitán Zdeno Chára a český centr Vladimír Sobotka.

Díky jejich úspěchům Boston po 40. minutách hry vedl 2:1, hosté však v závěrečném dějství otočili skóre ve svůj prospěch. Za Blue Jackets, kteří z Čechů v zápase využili pouze o smlouvu bojujícího Martina Škoulu, se prosadili Raffi Torres, Nikita Filatov a Derek Dorsett.

Columbus tak zvítězil počtvrté v řadě, přestože ve svém předposledním přípravném střetnutí šetřil opory jako Rick Nash či Steve Mason.

St. Louis deklasovalo Dallas, Polák se porval

Jasným výsledkem 5:0 skončila konfrontace Dallasu a St.Louis. Radost z výhry měli hostující hokejisté Blues, za které se střelecky činili Erik Johnson, Alexander Steen a přesilovkoví zakončovatelé Brad Winchester, Derek Armstrong a David Backes.

Jediným českým hokejistou, který do zápasu zasáhl, byl obránce vítězů Roman Polák. Do statistik si zapsal necelých dvacet minut čistého hracího času, jeden plusový bod a pětiminutový trest za bitku s domácím bekem Markem Fistricem. Oba hráči si poměřili své síly už v 7. minutě duelu.

Jak Dallas, tak do Evropy cestující St. Louis čeká ještě jeden přípravný zápas.

Kopitar otočil vývoj zápasu, Kočí se připomněl bitkou

Proměněné trestné střílení v podání Anže Kopitara rozhodlo o vítězství Los Angeles nad Coloradem 5:3. Slovinský reprezentant nejprve vyrovnal stav utkání na 3:3 a v průběhu třetí třetiny navíc z nájezdu přidal vedoucí branku. Wayne Simmonds při závěrečné power-play Avalanche ještě pojistil výsledek pátou trefou.

Podruhé v přípravných zápasech shodil rukavice český bijec Colorada David Kočí. Po Krysi Barchovi z Dallasu měl tentokrát za soupeře Kevina Westgartha.

Češi asistovali u výhry Montrealu

Hokejisté Montrealu se rozloučili s přípravným obdobím vítězně, ve vyprodané aréně Bell Centre si poradili s Buffalem těsně 3:2.

Hosté sice po gólech Clarkea MacArthura a Nathana Gerbea vedli už od 11. minuty 2:0, Canadiens ale postupně otočili vývoj. Vyrovnání se zrodilo během prostřední dvacetiminutovky.

Nulu na kontě Ryana Millera umazal v 33. minutě Brian Gionta, jemuž v přesilové hře asistovali Tomáš Plekanec a Jaroslav Špaček. O branku na 2:2 se přičinil Maxim Lapierre, který skóroval v čase 39:37.

Přihrávky byly připsány Glenu Metropolitovi a Romanu Hamrlíkovi. Český bek po dlouhé nemoci nastoupil teprve ke svému prvnímu přípravnému duelu. Rozhodující akci utkání pak předvedl v 46. minutě domácí Gregory Stewart.