Dvakrát vedli, lídr ale vždycky vyrovnal: Ostrava - Teplice 2:2

• 33
Fotbalisté Ostravy v 9. kole nad Teplicemi - ligovým lídrem - dvakrát vedli, nakonec si ale připsali jen bod za remízu 2:2. Výhru jim ve druhém poločase sebral vyrovnávacím gólem záložník Kalivoda.

Utkání mělo zběsilý start. Leccos mohla napovědět první akce Teplic: prakticky hned z výkopu prošel po levém křídle hladce Elsamni a Mahmutovič za tichého přihlížení ostravských beků z malého vápna hlavou netrefil.

To, co se nepovedlo Severočechům, dokázali z úvodní souvislé kombinace domácí. Na gól potřebovali 46 vteřin: Zeher našel hlavu Strnada, který z malého brankoviště hlavičkou přeloboval Grigara a osladil si první start v základu Baníku.

Tím však divoký úvod neskončil. Domácím sebral v podstatě okamžitě vedení Vachoušek, který Bučka znehybnil nečekanou dělovkou pod břevno z pětadvaceti metrů.

Utkání jsme sledovali on-line

I v improvizovaném složení bez Varadiho, Řezníka, Zawady či Marka Baník v první půli lídra soutěže až nečekaně převyšoval. Soupeře přitlačil presinkem, důrazem i lepší mezihrou.

Teplice napomohly atraktivní podívané aktivním pojetím hry, ale ve vápně byl mnohem nebezpečnější soupeř. Domácí se prosazovali i po standardních situacích a Grigar musel zneškodnit hlavičky Nevese a Bolfa. Tři minuty před pauzou už byl po průniku Strnada překonán i teplický gólman, jako poslední instance na čáře však zaskočil Vidlička.

Soužení ostravských střelců stylově ukončil záložník Lička. Tři minuty po změně stran Grigar na jeho dalekonosnou bombu nedosáhl, ale platnost zásahu musel po krátkých dohadech potvrdit až asistent sudího Teuber, který dosvědčil, že míč se po odrazu od břevna nejprve dostal za brankovou čáru a pak teprve vrátil zpět do pole.

Náskok Ostravy mohl rychle vzít za své. Středem obrany, z níž musel před poločasem znovu odstoupit zraněný Bolf, prošel Elsmani, narazil si s Mahmutovičem a jeho akci zarazil až pádem pod nohy Buček.

Ostrava pak soupeře zase bez efektu svírala na útočné polovině. Hodně mohl vyřešit Strnad, ale po rychlé kombinaci domácích záložníků nasměroval finální pas Lukeše ze tří kroků do břevna.

Domácí za to vytrestal žolík hostujícího kouče Plíška. Nasazení Kalivody okysličilo teplickou ofenzívu a po třinácti minutách přineslo i kýžené vyrovnání. Hostující středopolař se z velké dálky opřel do míče, který zapadl k bližší tyči a znovu překvapil gólmana Bučka.

Zajímavý souboj nakonec nenašel vítěze. Už v nastavení mohl tři body na domácí stranu strhnout Mičola, ale po zaváhání teplické defenzívy jeho oblouček přes gólmana odvrátil do zámezí jeden z hostujících hráčů.