Marek Židlický z Minnesoty (vlevo) v souboji s chicagským Bryanem Bickellem.

Marek Židlický z Minnesoty (vlevo) v souboji s chicagským Bryanem Bickellem. | foto: AP

Havlát opět bodoval proti Chicagu, Sobotka přihrál na vítězný gól

• 0
Podruhé ze tří přípravných duelů, které absolvoval, nastoupil útočník Martin Havlát proti svým bývalým spoluhráčům z Chicaga. V obou případech se nová posila Minnesoty bodově prosadila. Naposledy vyprodukoval dva zápisy (1+1), Wild ovšem soupeři podlehli 3:4. Dále se z Čechů prosadili pouze mladíci Jiří Tlustý a Vladimír Sobotka (oba 0+1).

Devatenáct tisíc diváků v hale United Center vidělo v pátek první vítězství Chicaga v přípravě. Stalo se tak po výsledku 4:3 nad týmem Minnesota Wild, jehož barvy od léta hájí Martin Havlát.

Poslední tři roky přitom český forvard válčil v NHL právě za Chicago. V letošní přípravě se Havlát svým bývalým spoluhráčům postavil už podruhé a v obou případech se bodově prosadil. Podobně jako při své premiéře (výhra 3:0 - bodová bilance 2+0) ale Minnesotě k vítězství nepomohl, když tentokrát ziskem jedné branky a asistence pouze zmírnil těsnou prohru.

Wild poslal do vedení už v 9. minutě James Sheppard, když zužitkoval pas Havláta zpoza branky. Ofenzivní bek Brent Burns v 16. minutě zvyšoval už dokonce na 2:0 pro hosty. Blackhawks však zabrali a díky trefám hvězdného Patricka Kanea vyrovnali na 2:2 a Colin Fraser v 33. minutě završil obrat skóre.

S tím nesouhlasil aktivní Havlát, jenž v 36. minutě vrátil Minnesotu do hry vyrovnáním na 3:3. Poslední slovo v utkání ale patřilo chicágskému nováčkovi Robu Klinkhammerovi. Ten v čase 54:40 změnil směr střely obránce Brenta Seabrooka mimo dosah gólmana Joshe Hardinga.

Sobotka se podílel na vítězné trefě Bostonu

Ottawa ve své závěrečné přípravě na ostrý start NHL přivítala na domácím ledě Boston Bruins. Bilanci si však hokejisté Senators nevylepšili, když po těsné prohře 1:2 zakončili přípravu s pouhými dvěma úspěchy z šesti startů.

Skóre se dvakrát měnilo v zahajovací třetině. Ottawu poslal do vedení Ryan Shannon a za soupeře následně vyrovnával Brad Marchand. Obě trefy padly v přesilových hrách. Rozhodující akce střetnutí pak přišla až v 48. minutě.

Český centr Bruins Vladimír Sobotka vyhrál buly v útočném pásmu, Jeff LoVecchio nabil na střelu Drew Fatovi a brankář Pascal Leclaire mohl ze sítě lovit druhý puk.

Krvavá bitka z úvodní třetiny v podání Milana Lucice a Chrise Neila:

Tlustý pomohl Torontu k výhře nad Detroitem

Už pátou výhru ze sedmi utkání si připsali v přípravě hokejisté Toronta, kteří naposledy v nájezdech udolali Detroit a zvítězili tak 5:4SN.

Hostující Maple Leafs si v Joe Louis Aréně vypracovali třígólové vedení, když se činil především Viktor Stahlberg. Třiadvacetiletý švédský forvard dal dva góly a na třetí přihrál Nazeemu Kadrimu.

Red Wings přesto nepříznivý vývoj dokázali zvrátit. Po dvou gólech totiž dali Niklas Kronwall a Johan Franzén, který obrat na 4:3 završil v 53. minutě. Torontu se nicméně v samotném závěru při hře s šesti hráči v poli podařilo srovnat. Asistencí se na zásahu Michaila Grabovského v čase 58:49 podílel také Jiří Tlustý.

Kladenský odchovanec dostal důvěru i v následných samostatných nájezdech. Brankáře Chrise Osgooda ovšem nepřekonal. Úspěšní ale byli John Mitchell a Nikolaj Kuljomin, přičemž za Detroit proměnil penaltu jen Daniel Cleary.