Jakub Voráček (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráče  Krise Russella.

Jakub Voráček (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráče Krise Russella. | foto: AP

Voráček, Plekanec a Prospal bodovali v přípravných zápasech NHL

• 3
Talentovaný útočník Jakub Voráček na prahu své druhé sezony v NHL předvádí v přípravných zápasech parádní výkony. Z pěti utkání již vyprodukoval šest bodů, když naposledy bilancí (1+1) přispěl Columbusu k výhře nad Pittsburghem 5:2. Ve čtvrtečním programu se z Čechů dále prosadili Václav Prospal a Tomáš Plekanec (oba 0+1).

V nováčkovské sezoně Voráček nasbíral 38 bodů (9+29), což bylo pouze o jeden zápis méně než klubový rekord Columbusu současného kapitána Ricka Nashe.

V přípravě před svým druhým ročníkem ve slavné lize pak kladenský odchovanec ukazuje, že letos má již opět na víc. S šesti body (3+3) z pěti utkání platí za nejproduktivnějšího Čecha.

Naposledy se prezentoval dvěma zápisy (1+1) v utkání s obhájci Stanley Cupu z Pittsburghu. Stejným počinem se blýskli také Rick Nash a Derick Brassard, načež Blue Jackets zvítězili jasně 5:2.

Po pouhých třech střídání skončilo utkání pro hvězdu Penguins Sidney Crosbyho. Kanadský reprezentant odstoupil kvůli potížím s třísly. "Bylo lepší toho nechat. Doufám, že si to vyžádá pouze pár dní," komentoval své zranění produktivní útočník.

Kromě Voráčka z českých hokejistů do utkání naskočil pouze bek Jan Hejda. Rostislav Klesla má zdravotní potíže a Martin Škoula po rychlém přesunu do kempu Columbusu z Floridy ještě nebyl připraven.

Gáborík zářil proti Washingtonu

Deset tisíc diváků v hale Madison Square Garden ve čtvrtek sledovalo velkolepé představení Mariána Gáboríka v utkání s Washingtonem. Slovenský střelec vsítil dvě branky a na třetí přihrál, na základě čehož Rangers zvítězili těsně 3:2.

První gól rodák z Trenčína zařídil v úvodu druhého dějství, když se prosadil při hře v oslabení. V 33. minutě pak po přihrávce Václava Prospala umazal vyrovnávající trefu Alexandra Sjomina - 2:1 pro New York. Hosté ovšem opět vyrovnali poté, co akci Alexandra Ovečkina dotáhl do gólového konce Keith Aucoin.

Nerozhodný stav 2:2 ukončil až v čase 58:50 útočník Christopher Higgins za asistencí Brandona Dubinského a aktivního Gáboríka. "Je jedním z hráčů, kteří dokážou rozhodovat utkání. Takový typ nám loni chyběl. Nastřílí za nás hodně branek," pochvaloval si přítomnost slovenského reprezentanta Dubinsky.

Plekanec asistoval u jediné branky Montrealu

Branka Sergeje Kosticyna z 31. minuty, na které se přihrávkou podílel Tomáš Plekanec, byla v úvodních dvou třetinách jedinou úspěšně zakončenou akcí utkání mezi Montrealem a Bostonem.

Nejtěsnější náskok domácích však v čase 41:37 umazal Mark Stuart a o vítězi se nakonec rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu.

Ze souboje Jaroslav Halák - Tim Thomas přitom vyšel vítězně majitel poslední Vezinovy trofeje. Americký reprezentant a jasná jednička Bruins úspěšně čelil Mattu D'Agostinimu, Tomáši Plekancovi a Scottu Gomezovi. Slovenského brankáře Haláka naopak pokořil Patrice Bergeron.

Ve třetí třetině se s Halákem za brankou srazil český útočník Bostonu Vladimír Sobotka. Po střetu obou hráčů zůstal gólman Montrealu bez masky a chvíli ležel na ledě. Nepříjemná událost si však naštěstí žádné zranění nevyžádala.