GÓL, KTERÝ VYVOLAL EMOCE. Michael Owen, hrdina Manchesteru United, slaví se spoluhráči vítězný gól z 96. minuty | foto: AP

Excesy v bitvě o Manchester: facka, mince i Nevillův zkrat

• 13
Napínavé derby mezi rivaly z Manchesteru – United a City – nenabídlo jen úchvatnou sedmigólovou přestřelku, která v poslední minutě dospěla k vítězství 4:3 pro domácí. Vedle krásných tref bylo k vidění i nesportovní chování, a to na obou stranách.

Nejvíce vzruchu vyvolalo chování Craiga Bellamyho, útočníka Manchesteru City. Tomu v úplném závěru utkání ujely nervy. Owen v 96. minutě vystřelil vítězství pro United a rozpoutal oslavu celého stadionu Old Trafford, během které však jeden z domácích fanoušků vnikl na plochu.

Pořadatelé výtržníka Jakea Clarkea rychle chytili a už jej odváděli ze hřiště, s tím se ale Bellamy nesmířil a v rozčilení uštědřil bezbrannému fandovi facku do obličeje.

"Nechtěl jsem nikomu ublížit, jen jsem chtěl oslavit gól s hráči United," řekl Clarke pro list Daily Telegraph. "Nechtěl jsem nikomu ublížit, jen jsem chtěl být hráčům blíž," opakoval.

"Vzpomínám si, jak mě povalili k zemi a jak ke mně potom přišel Bellamy," popisuje osudný moment. "Křičel na mě: Jdi z toho zas...ýho hřiště, ty blbečku! To několikrát zopakoval a pak mě uhodil. Odpověděl jsem mu: Čtyři tři, kámo."

Velšskému střelci teď kvůli inzultaci fanouška hrozí třízápasový trest.

Domácí obránce Gary Neville dal zase vzpomenout na nedávnou oslavu Emmanuela Adebayora, jenž v barvách Manchesteru City provokoval příznivce Arsenalu, jeho bývalého klubu.

Tentokrát byl terčem posměšků kotel fanoušků City. Pozornost se po vítězném gólu upírala na výše popisovaný moment, ale ve stejné době své chování neovládal ani Neville, jenž celé utkání proseděl na lavičce náhradníků.

Z té se ovšem najednou zvedl a utíkal slavit k sektoru hostů. Několik fandů Manchesteru City už na něj podalo stížnost, kouč hostů Mark Hughes o svém bývalém spoluhráči prohlásil, že se choval jako šílenec.

A do třetice neukázněnost fanoušků United. Při odchodu hráčů do kabin na konci prvního poločasu chtěl jeden z nich trefit mincí Carlose Téveze a ztrestat ho tak za přestup z United do City. Mířil však špatně a poranil hlavu jeho spoluhráči Javieru Garridovi.

"Je neuvěřitelné, že se něco takového stane na Old Trafford, jednom z největších stadionů světa. Křičení na Téveze je normální, ale opravdu nechápu, proč někdo hází předměty. Je to smutné," řekl Garrido, jenž neutrpěl vážnější zranění.