Takhle se radovali brněnští fotbalisté po úvodním gólu zápasu

Takhle se radovali brněnští fotbalisté po úvodním gólu zápasu | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

Zlá proměna Sparty: před čtyřmi dny blízko slavné výhry, teď dlouho nudila

• 45
Za čtyři dny se fotbalová Sparta změnila k nepoznání. V Evropské lize po statečném výkonu málem srazila slavný Eindhoven, teď však v domácí soutěži mohla po velké nudě padnout sama. "Nechápu, proč nám to tak nešlo, dlouho jsme se nemohli chytit," špitl smutný útočník Jan Holenda. "Jsem zklamaný."

Právě Holenda první trefou v ligové sezoně zachraňoval devět minut před koncem remízu 1:1. Do té doby Sparta v Brně uspávala a prohrávala. "Bylo to mrtvé, šance ze hry jsme skoro neměli," uznal záložník Luboš Kalouda.

Proč ta zlá proměna českého vicemistra? "Rozhodně nechci nic svádět na čtvrteční pohárový zápas," řekl Holenda.

Co tedy Spartu brzdilo? Důsledná obrana Brna. Mizerné standardní situace, jichž sparťané měli spoustu, ale při kterých nevyhráli snad jediný vzdušný souboj.

"Hodně jsme spoléhali také na Wilfrieda, ale neprosadil se, jak jsem čekal. Celkově mi chyběla větší souhra," kritizoval kouč Jozef Chovanec.

"Pro nás jsou zápasy v lize hodně těžké. Soupeři proti nám vycházejí z hlubokého bloku a hodně důsledně nás brání. A když my nejsme dostatečně přesní, dáváme soupeři šanci na protiútoky," doplnil trenér.

Brno - Sparta: Zákrok Blažka

Po jednom z nich a rychlém přečíslení sparťané inkasovali. A pryč byl původní cíl - vítězství.

"Chtěli jsme jednoznačně vyhrát," upozorňoval přitom kouč Chovanec.

"Po vyrovnání jsme mohli zápas ještě rozhodnout," dodal Holenda.

Marný finiš v posledních minutách už nestačil. Žádné vítězství, jen pátá remíza z osmi zápasů - další nezáživný šedivý výsledek. Stejně jako byla téměř celý zápas mdlá i Sparta.