Domácím k výhře nad nevýrazným sokem chybělo málo: Brno - Sparta 1:1

• 73
Fotbalisté Brna po Slavii už Spartu zdolat nedokázali, ač k vítězství v dohrávce 8. kola měli blízko. Konkrétně jim chybělo devět minut, než hostující Holenda po povedeném sóle vyrovnal.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Domácí poslal do vedení po hodině hry útočník Došek, byla to jeho čtvrtá ligová branka. Jednu dal i ve druhém kole Slavii, kterou Brněnští porazili 2:0.

I sparťané se na stadionu na Srbské představili matně, o výsledek se příliš neporvali, dopředu nic nevymysleli a v obraně chybovali. Venku tak stále čekají na vítězství - čtyři zápasy, čtyři remízy.

"Přijeli jsme pro vítězství, úkol jsme nesplnili, takže spokojený být nemůžu," řekl sparťanský kouč Jozef Chovanec.

Při rozcvičení se hostům zranil stoper Hubník a absence dlouhodobě jednoho z nejlepších sparťanů hru týmu těžce poznamenala. V defenzivě i ofenzivě.

Brňané vstoupili do zápasu v útočném duchu, který jim ale dlouho nevydržel. Přesto měli hned v první minutě největší šanci prvního poločasu, kdy po rohovém kopu hlavičkoval obránce Križko a Blažek chytil míč v poslední chvíli na brankové čáře. Postupně ale Sparta získávala převahu, do vyložené šance se ale hosté nedostali.

Podobně si vedli Brňané, kteří působili poněkud bezradně při útočení do přehuštěné obrany soupeře. Vážněji zahrozili pouze ve 27. minutě, kdy se po Rabušicově přihrávce otevřel prostor na cestě k brance Michnovi, jenž ale před křižujícím obráncem zvolil dlouhou kličku a tím se připravil o možnost zakončit akci.

Mnohem zajímavější podívanou nabídl druhý poločas. V 55. minutě po Poláchově centru míč propadl k Doškovi, jenž využil zaváhání obrany, ocitl se sám před Blažkem, ale jeho střela letěla nad branku. Po hodině hry převzala Sparta iniciativu, její výkon oživil Kucka, který se dvakrát po sobě pokusil o zakončení z větší vzdálenosti. Obě nebezpečné střely ale brněnskou branku minuly.

Brno - Sparta: radost brněnských fotbalistů

A tak se Brnu vydařil bleskový protiútok: Rabušic poslal do úniku po pravé straně Dostálka, jenž našel chytrou přihrávkou přes trestné území přesně Doška, pro kterého už nebylo těžké poslat míč do opuštěné branky.

"Soupeři proti nám vycházejí téměř bez výjimky z hlubokého obranného bloku a hrají na rychlé brejky. Potom stačí jedna chyba a je zle, to jsme viděli i dnes," dodal Chovanec.

Sparta pak ještě zvýšila své útočné snažení, ale přetížená brněnská obrana dokázala tlaku dlouho odolávat. Hosté se navzdory převaze nevyvarovali školácké chyby v rozehrávce. Útok tři na dva ale zakončil v 74. minutě Došek nedůraznou střelou. Sparta svůj nápor zúročila. V 81. minutě pronikl po pravé straně dravý Holenda a tvrdou střelou prostřelil brankáře Bureše.

I když tlak hostů narůstal, obětavě hrající Brňané ubránili remízu a po dvou prohrách bodovali.

"Remíza je zasloužená," řekl brněnský trenér Miroslav Beránek.