Mistr dotáhl atraktivní bitvu k vítězství: Slavia - Ostrava 3:1

• 118
Domácí fotbalisté Slavie v dohrávce 8. prvoligového kola zdolali 3:1 tým Ostravy. Slávisté byli po většinu utkání lepším mužstvem, o jejich dvě branky se postaral neúnavný bijec Hloušek, třetí přidal Grajciar, za hosty dal vedoucí branku Lukeš.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Celý první poločas se hrálo převážně na polovině Ostravy, ale brankové šance se po rychlých výpadech hostů rodily před domácím gólmanem Vaniakem.

Zatímco slávisté svou značnou územní převahu do koncovky dotáhnout nedokázali, Ostravští z mionima vytěžili maximum.

A to ještě Vaniak dvěma zázračnými zákroky domácí mužstvo podržel. Poprvé tygřím skokem zlikvidoval gólovou hlavičku Neuwirtha a podruhé refelxivně čelil Zeherově střele zblízka.

Útočná lavina se přitom takřka nepřetržitě valila k šestnáctce hostů. Jenže branková šance nikde, jen občasný závar, z něhož pokaždé vyšla ostravská obrana bez újmy.

Potom ve 36. minutě centroval z přímého kopu téměř z poloviny hřiště hostující Lukeš, na míč si v domácí šestnáctce naskakoval Neves, nedosáhl na něj a k všeobecnému překvapení tenhle táhlý oblouk zapadl k Vaniakově tyči...

Domácí fotbalisty to nepoložilo, naopak přidali na tempu.

Vasiljevič se chytře zbavil protihráče, ale z úhlu ostravskou branku přestřelil.

Těsně před poločasem Belaid přesným pasem vyzval nepokrytého Naumova, ten s míčem postoupil k ostravské šestnáctce, přihrál doleva nabíhajícímu Hlouškovi a dravý domácí útočník pohodlně zakončoval do prázdné branky.

Dvanáct minut po přestávce měli slávisté velké štěstí, že dvakrát po sobě nedoplatili na chyby v obraně, ostravští hráči se přitom zoufale chytali za hlavy.

Druhý poločas už byl vyrovaný, útoky se střídaly na obou stranách, netaktizovalo se, hrál se oboustranně ofenzivní fotbal, který se musel líbit.

Slavia  - Ostrava: Neves a Hloušek

Ochozy explodovaly v 65. minutě, to když Belaid z přímého kopu přiťukl Hlouškovi, který vyslal levačkou takovou dělovku, že míč zastavila až ostravská síť. Ostravský brankář stačil nevídanou bombu jen tečovat.

Zápas měl dál obdivuhodné tempo, aplaus na otevřené scéně si vysloužil opět domácí brankář Vaniak, který si v 77. minutě spolehlivě poradil se dvěma gólovými pokusy střídajícího Strnada.

Opět to vřelo před oběma brankami, slávisté toužili soupeře dorazit, Ostravští se zase hnali za vyrovnáním.

Blíž ke gólu měli domácí, Grajciarova střela z přímého kopu prosvištěla nad ostravským břevnem a Naumov trefil boční síť. Grajciar pak po vyšachování obrany dal Ostravě definitivní k. o. minutu před koncem.

Sečteno a podtrženo: zatím asi nejkvalitnější a nejlíbivější zápas prvoligového podzimu.

1. AC Sparta PrahaSparta 29 23 4 2 66:25 73
2. SK Slavia PrahaSlavia 29 21 6 2 60:22 69
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 29 18 5 6 64:33 59
4. FC Baník OstravaOstrava 29 13 5 11 46:37 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 29 12 7 10 49:45 43
6. 1. FC SlováckoSlovácko 29 11 7 11 37:38 40
7. FC Slovan LiberecLiberec 29 10 9 10 44:44 39
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 29 10 7 12 39:41 37