Teď už můžeme jen výš, povzdechl si budějovický kapitán Horejš

Zazněl poslední hvizd rozhodčího a brankář prvoligových fotbalistů SK České Budějovice Pavel Kučera několik metrů před pokutovým územím jen nevěřícně padnul obličejem na trávník. Krize českobudějovických fotbalistů pokračuje. Po remíze 0:0 se Slováckem klesli na poslední místo tabulky nejvyšší soutěže.

"Teď už můžeme jen výš," povzdechl si po utkání kapitán Jihočechů David Horejš. Ale jak? V utkání se Slováckem domácí předvedli, proč se stále nemohou odrazit k lepším výsledkům. Důležitý zápas pro další vývoj postavení v tabulce nezvládli.

Nebylo jim nic platné, že soupeře přestříleli, ani to, že na rohy vyhráli 14:4. Gól nedali a v závěru zápasu mohli přijít i o hubenou remízu. To byl blízko k překonání Kučery Cleber, ale nejdříve gólmana domácích napálil a z dorážky trefil tyčku.

"Mohli jsme i vyhrát, ale asi by to nebylo fér," říkal stoper hostí Michal Šimáček a přidal se k němu i kouč Josef Mazura, který si první bod svého týmu získaný ze hřiště soupeře pochvaloval. "V úvodu na nás domácí vlétli, jejich touha po vítězství byla opravdu veliká," připomněl Mazura fakt, že v první půli se jeho tým bránil místy až drtivému tlaku.

Jen mezi 14. a 16. minutou kopali Českobudějovičtí pět rohových kopů. Všechny dobře zahrával novic v sestavě Michal Doležal, ale ani Horejš a ani Stráský se po svých hlavičkách neprosadili. Benát netrefil prázdnou branku. Byl to zmar.

"Nepodařilo se nám dát gól, hráči znervózněli a pak už to byla jen křeč," řekl kouč domácích Pavel Tobiáš.

"Takový klasický zápas v tom rozpoložení, v jakém nyní jsme." "Po přestávce jsme šli do hry s tím, že to zlomíme, ale viděli jste to sami," dodal David Horejš, který se v závěru zápasu na své spoluhráče hlasitě rozčiloval.

Tým si nedokázal pořádně přihrát.

O vyložené šanci si ve druhém poločase mohl nechat jen zdát.

Když se do zakončení přeci jen dokázal dostat střídající Sedláček v 82. minutě, byl zablokován na další z mnoha rohů a tlak v samém závěru zápasu už nebyl k ničemu. Hosté ubránili bod a slavili, jako kdyby vyhráli.

Vítězství? To bychom si asi nezasloužili, uznal Šimáček

Nic nezkaz! Takový úkol sám sobě dal stoper Jan Šimáček, který se v Českých Budějovicích po pětizápasovém čekání znovu vrátil do sestavy Slovácka. "Hrál jsem po delší době, takže jsem byl trošku nervózní. Nechtěl jsem udělat chybu, radši jsem nic nevymýšlel. Nechci se nějak chválit, ale žádný větší problém jsem snad nezpůsobil," říkal 26letý Šimáček po remíze 0:0.

Jen jednou jste nejdřív krásně vyvezl míč až na polovinu hřiště a pak se trochu nepochopitelně zamotal.
To jo. Najednou jsem nevěděl, kam hrát, protože všichni při útěku dopředu byli schovaní za hráči. Zkusil jsem kličku, ale nevyšlo to. Naštěstí jsem to hned napravil.

Slováčtí stopeři teď byli pod tlakem, chybovali a trenér vás hodně točil. Vnímali jste to?
Jasně, četli jsme to i v novinách. Každý se s tím musí v hlavě vypořádat sám. Chyby se občas stanou každému, ale snad už to teď bude lepší.

Jak hodnotíte remízu v Budějovicích?
Jeli jsme sem s úmyslem, abychom neprohráli, takže můžeme být spokojení. Asi bychom si nezasloužili vyhrát, ale škoda, že Cleber tu jasnou gólovku pět minut před koncem neproměnil. Mohlo to být ještě příjemnější.

Budějovičtí vás dokázali zatlačit centry ze strany. Čím to, že v nich byli tak nebezpeční?
Ze hry nás přitom ani tolik nepřehrávali, ale měli dost standardek, které měli výborně sehrané. Kolikrát jsme to zbytečně zahráli na další roh. Ale to už je jedno. Naštěstí jsme všechno přežili.