Petr Sýkora z Minnesoty se raduje z gólu

Petr Sýkora z Minnesoty se raduje z gólu | foto: AP

Havlát dal dva góly bývalým spoluhráčům, trefil se i Sýkora

• 0
Čeští útočníci Martin Havlát a Petr Sýkora nastoupili ke svému prvnímu přípravnému zápasu v dresu Minnesoty a hned na sebe výrazně upozornili. Na výhře 3:0 nad Chicagem se Havlát podílel dvěma góly a třetí trefu zaznamenal Sýkora. Střelecky se v dalších duelech prosadili také Milan Hejduk a Radek Martínek.

Na první start v dresu Minnesoty Havlát jen tak nezapomene, přestože šlo jen o přípravu.

Po letním podpisu smlouvy s Wild se totiž poprvé představil proti svým bývalým spoluhráčům z Chicaga, za které nastupoval poslední tři ročníky NHL.

Na první gól produktivní útočník potřeboval pouze 84 vteřin hry. Na 2:0 pak zvyšoval v přesilové hře z 54. minuty. Finální podobu skóre navíc ještě stihl upravit druhý český novic v kádru Minnesoty Petr Sýkora, jenž v 58. minutě zakončil akci Owena Nolana a Kylea Brodziaka.

V brance vítězů se o čisté konto podělili Nicklas Bäckström (11 zákroků) a Anton Chudobin (7 zákroků). Chicago nastoupilo bez svých největších hvězd Patricka Kanea a Jonathana Toewse.

Hejduk ukončil nastavení proti Bluesmanům

Útočník Milan Hejduk rozhodl o vítězství Colorada nad St. Louis v poměru 2:1 po prodloužení, které ukončil již po pouhých 48 vteřinách.

Hostující Bluesmani vedli v Denveru od 14. minuty, kdy se prosadil při početní převaze bek Erik Johnson. Domácímu mužstvu se podařilo vyrovnat až ve 44. minutě. Šťastným střelcem byl T. J. Galiardi.

V brance Avalanche nastoupil slovenský reprezentant Peter Budaj a připsal si 24 zákroků. Gólman St. Louis Ty Conklin zlikvidoval pro změnu 33 střel, včetně samostatného úniku aktivního Hejduka. Zkušený forvard však své zaváhání napravil v nastaveném čase.

Martínek se trefil proti Edmontonu, Tavares má první bod

V šesté minutě utkání mezi Islanders a Edmontonem otevřel brankový výčet obránce Radek Martínek. Když se v dalším průběhu trefil i Josh Bailey, nakročili Ostrované v první dvacetiminutovce za výhrou vedením 2:0.

Na startu prostředního dějství navíc využil přesilovku Matt Moulson, přihrávali Mark Streit a John Tavares. Pro posledně jmenovaného kanadského útočníka to byl premiérový bod v dresu Islanders. Edmonton již dokázal pouze zkorigovat stav zásahem Patricka O'Sullivana.

Hráči Calgary pětkrát pokořili Vokouna

Kapitán Calgary Jarome Iginla, Olli Jokinen, Daymond Langkow, Curtis Glencross a veterán Theo Fleury skórovali do sítě Floridy, jejíž branku po celý zápas hájil Tomáš Vokoun. Český reprezentační brankář z 36 střel pětkrát inkasoval a nezabránil tak porážce Panthers 2:5.

Na obranu hráčů Floridy je však nutno dodat, že nastoupili na kanadské půdě k pátému přípravnému duelu za posledních šest dní. Kromě Vokouna z Čechů nastoupili Michal Řepík, Rostislav Olesz, Kamil Kreps a obránce Martin Škoula, jenž bojuje o smlouvu.

Minnesota - Chicago 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. a 54. Havlát, 58. Sýkora.

Boston - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - hráno v Québeku
5. Ryder, 34. Kobasew - 42. Georges (Plekanec).

Calgary - Florida 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
25. Glencross, 29. Iginla, 36. Langkow, 48. O. Jokinen, 48. Fleury - 6. Booth, 41. Weiss. Tomáš Vokoun (Florida) odchytal celý zápas, z 36 střel inkasoval pět branek a úspěšnost zákroků měl 86,11 procenta.

New York Islanders - Edmonton 3:1 (2:0, 1:1, 0:0) - hráno v Saskatoonu
Branky: 6. Martínek, 14. Bailey, 27. Moulson - 34. OúSullivan.

Colorado - St. Louis 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Galiardi, 61. Hejduk - 14. E. Johnson.