Takto slavil Rooney svůj gól v anglické lize do sítě Tottenhamu, v Lize mistrů se ale neprosadil a byl střídán. | foto: AP

Rooney neunesl střídání. Na lavičce zuřil a naštvaně hodil kopačkou

• 0
Fotbalisté jeho formátu nejsou zvyklí na brzké střídání. Wayne Rooney, v současnosti největší hvězda Manchesteru United, už vůbec ne. Když ho tedy trenér Alex Ferguson stáhl ze zápasu už v 64. minutě utkání Ligy mistrů na hřišti Besiktase Istanbul, choval se jako malé dítě, kterému někdo sebral hračku.

Už při cestě k postranní čáře, kde na něj čekal náhradník Michael Owen, kroutil Rooney nevěřícně hlavou. Jako by si v duchu říkal, co si to Ferguson dovoluje.

Kouč má však pro jeho chování pochopení: "Nikdy není rád, když bývá střídán. A zrovna Rooney v sobě má tolik energie, že chce hrát pokaždé celý zápas."

Hlavní Rooneyho exces ale přišel až u laviček.

Na stadionu Besiktase vládla tradičně bouřlivá atmosféra, Manchesteru se střelecky nedařilo. Třiadvacetiletého útočníka vývoj utkání očividně frustroval, a tak se nechal snadno vyprovokovat tureckými fanoušky.

Stoupl si ke střídačce a z plných plic je počastoval sprchou nepublikovatelných výrazů. Na závěr celého představení si ještě zul kopačku a vší silou s ní mrštil o zem.

"Vím o tom, ale osobně jsem to neviděl," reagoval i tentokrát v klidu jindy cholerický Ferguson. Zřejmě i proto, že jeho mužstvu zařídil těsnou výhru 1:0 třináct minut před koncem veterán Scholes.

Rooneyho "blikanec" mohly ale způsobit i provokace z řad příznivců Besiktase. Jeden z nich totiž svítil na hráče Manchesteru laserovým ukazovátkem. Nejvíce si oblíbil trojici Scholes, Anderson, Evans.

"Postřehli jsme to během prvního poločasu, ale policie se tím o přestávce zabývala a viníka chytla. Na Jonnyho Evanse svítil celou první půli," všiml si skotský kouč.