Tři body zařídil domácím kapitán Huňa: Příbram - Plzeň 1:0

• 1
Fotbalisté Příbrami splnili domácí povinnost a na svém stadionu zvítězili v utkání 7. ligového kola 1:0 nad Plzní. O jediný gól zápasu se postaral kapitán Huňa.

Hosté téměř půl hodiny dohrávali bez vyloučeného stopera Davida Bystroně.

Diváci se těšili na otevřenou partii, ale až do 23. minuty si museli počkat na dramatický moment.

Z první velké šance však domácí udeřili, když po akci Klesy a stříleném centru Plašila zblízka doklepl míč do branky Huňa. Marné byly protesty plzeňských, kteří se dožadovali odmávání ofsajdu.

zápas jsme sledovali v on-line reportáži

Inkasovaný gól ale do té doby nevýrazné hosty přiměl k větší aktivitě. Po zaváhání příbramského stopera Štochla a Petrželově nahrávce se neprosadil Kolář, proti hlavičce vytáhlého Střihavky zase výborně zasáhl brankář Krbeček.

Plzeňský trenér Pavel Vrba v poločase místo defenzivního záložníka Rýdela nasadil útočníka Bakoše a po třech minutách si málem mohl gratulovat ke svému tahu.

Slovenský forward však nevyužil dobrou práci Jiráčka, který jej našel zpětnou přihrávkou, ale Bakošovi se míč v dobré pozici zastavil mezi nohama.

To už pomalu začala na hřišti úřadovat Plzeň. Po brance volala střela Jiráčka do boční sítě. Když se hosté nadechovali k závěrečnému náporu, srazil ji její hráč. Stoper Bystroň zbytečně ostře "zajel" do Rodrigueze a v 67. minutě si zkazil dobré vystoupení vyloučením.

I přesto oslabení hosté svého soupeře dokázali dostat pod tlak. Smolař Jiráček si deset minut před koncem naběhl na narážečku Střihavky, ale dalším svým pokusem jen těsně minul levou tyč příbramské branky.

Příbram i přes početní převahu v závěrečných minutách při řadě závarů trnula, přesto těsnou výhru uhájila.

Tříbodový zisk a výhra nad Plzní příbramského trenéra Karola Marka potěšily, méně už některé pasáže zápasu a hlavně závěr utkání.

"První poločas jsme hráli to, co jsme chtěli, ve druhém jsme ale zbytečně zalezli. Plzeň pak měla hodně nebezpečných situací, ale celá obrana v čele s brankářem Krbečkem byla výborná," řekl Marko.

Hodně nazlobený byl plzeňský kouč Pavel Vrba.

"Dokud budeme dělat fatální chyby v obraně a soupeř nám z jediné střely na branku dá gól, zatímco my zazdíme čtyři nebo pět tutovek, budeme to mít těžké. To je i důvod porážky," posteskl si Vrba.

Hodně emocí v Příbrami vyvolala červená karta pro plzeňského stopera Bystroně, který v 67. minutě ostrým faulem skosil domácího Rodrigueze.

"Byly to klasické jihoamerické saně, obě nohy dopředu a zákrok na koleno. Takové věci patří spíš někam do Uruguaye," čílil se příbramský kouč Marko.

Jeho plzeňský protějšek Vrba také tvrdil, že Bystroň se zachoval nedisciplinovaně. "Možná v něm byla křivda z toho, že pět sekund před tím rozhodčí neodpískal faul na našeho hráče. Asi nemusel do souboje chodit tak tvrdě," uznal Vrba.

Příbram 1:0 (1:0) Plzeň