Gól z půlky a nováček poprvé vyhrál: Ml. Boleslav - Bohemians 1905 0:1

• 322
Fotbalisté Bohemians 1905 poprvé v sezoně vyhráli. V šestém ligovém kole porazili Mladou Boleslav 1:0, když jediný gól zápasu vstřelil v nastaveném čase téměř z poloviny hřiště Štohanzl.

Boleslavští se proti vršovickému týmu rozjížděli jen pomalu, spíše sázeli na standardní situace. Nejprve se po rohu netrefil mezi tyče hlavou Rolko, blíže úspěchu byl Rajnoch po standardní situaci z pravé strany, ale ani on nemířil dobře.

Až poslední možnost domácích před poločasem se zrodila ze hry, ale Chramostovu skvělou dorážku zablokoval všudybyl Nikl.

Utkání jsme sledovali on-line

Mladá Boleslav po pauze přidala na obrátkách, jenže stejně jako po celý zápas se těžce srovnávala s velkou agresivitou Bohemians, která několikrát přesáhla slušnou mez. Nevybíravé zákroky se množily a na straně zelenobílých přibývaly žluté karty.

Největší šance přišla v 68. minutě po centru Táborského, na jehož konci byl dorážející Chramosta, jenže brankář Sňozík předvedl skvělý zákrok. Hosté už měli na útočné výpady s přibývajícím časem stále méně prostoru a také sil.

V 62. minutě měli hosté i velké štěstí, když se vřítil do koncovky Kulič a jeho střela šla od jedné tyče do druhé, ale gól z toho nebyl.

"Je to k smíchu. Vždyť si vytvoříme třeba osm gólovek, ale neproměníme ani jednu. Tak už to ovšem ve fotbale bývá," řekl po zápase boleslavský kapitán Kulič.

Nápor domácích se stupňoval, ale brankou neskončila ani slibná rána Táborského, střela z otočky od Chramosty, či Kuličův přízemní pokus z dvaceti metrů. Další obrovskou šanci zneškodnil Sňozík v 73. minutě při pokusu Chramosty.

V závěru měl domácí nápor už slábnoucí tendenci, do jejich hry se vkládala křeč a diváci si několikrát na své hráče zapískali. Nakonec si museli vypít kalich hořkosti do dna, protože ve čtvrté minutě nastaveného času využil špatné domácí rozehrávky od brankáře Vorla záložník Štohanzl, který si všimnul opuštěné domácí branky a z poloviny hřiště vstřelil vítězný gól.

"Rozhodl šťastný okamžik, jak už to ve fotbale bývá," radoval se z výhry vršovický kouč Hoftych.