Špatné období olomouckých fotbalistů pokračuje

• 3
Nejprve debakl s Evertonem 0:4, včera prohra 1:2 v Příbrami. Fotbalisté Olomouce v Gambrinus lize zdolali jen poslední střížkovské Bohemians. A z 15 možných bodů získali pouze 5. Co se s týmem, který v minulé sezoně atraktivní hrou přehrával soupeře, děje? Prý nic závažného.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

"I loni jsme měli série, kdy se nám nedařilo, a dostali jsme se z toho. Věřím, že tomu bude tak i tentokrát. Děláme alespoň vše pro to, abychom se zlepšili," řekl trenér Hanáků Zdeněk Psotka.

Podle něj za další ztrátu může opět nízká produktivita. Stejně jako po prohře na Slovácku či po domácí remíze s Ostravou. "Máme za sebou druhé utkání venku, kdy jsme vyhořeli na produktivitě. V závěru jsme měli velké množství šancí, ale nedali jsme. Musíme zabojovat a zapracovat v trénincích na zakončení," dodal Psotka.

Ne zcela lze souhlasit. Olomouc i Příbram v první půli nudily. Žádné šance, nebezpečné střely nebo souvislé kombinace. Jen boj ve středu hřiště. "Možná se trochu projevila únava, v úvodu zápasu jsme byli těžší než normálně. Dostali jsme se z toho, přesto to nebylo nic platné," litoval kouč.

Jeho svěřenci se ujali vedení ve 49. minutě, kdy si na rohový kop Otepky naskočil stoper Pavel Dreksa a v devatenácti letech zaznamenal první ligový zásah. "Radost z něj nemám," přiznal. Sigma bez zraněných Hořavy, Bajera a Škerleho o vedení brzy přišla. V 66. minutě se nádherně trefil z dálky Pleško, obrat zařídil Šmejkal.

Psotka však vyloučil, že by se na Olomouci negativně projevila vysoká porážka z Goodison Parku. "Hráči si byli vědomí, že jsme odvedli v Liverpoolu dobrý výkon, ale dostali jsme tam tři góly, jaké dal dnes Pleško. Že zakopli o balon a trefili šibenici," krčil rameny.

Trenéra Příbrami Karola Marka skalp českého pohárového zástupce velmi potěšil. "Výhry si moc cením, protože Olomouc je velice silný protivník," podotkl.

A v závěru mohl o vítězství přijít, kdyby příležitosti Štěpána, Kaščáka a Šultese nezneškodnil skvělý Krbeček.

"Chytil tři tutovky. Chybami jsme si koledovali," uznal Marko. Hanáci se nutně potřebují výsledkově chytit. Ve čtvrtek je čeká odveta s Evertonem a za týden Sparta. Vhodný čas?

Problém? Dostáváme strašně blbé góly, všiml si Dreksa

Dal svou premiérovou branku v první lize. A pro fotbalisty Olomouce neznamená nic. Jen to, že Pavel Dreksa přispěje zápisným do týmové pokladny. Sigmě se nedaří, v Příbrami prohrála 1:2 a na vítězství čeká už čtyři utkání. "Proto z mé branky nemůžu být moc potěšen," smutnil devatenáctiletý stoper.

Ani trochu?
Jsou to smíšené pocity. Vedli jsme 1:0 a zbytečně jsme si nechali dát dva góly. Dal jsem branku, bohužel jsme zase prohráli. Takže zklamání.

Ano, zase prohráli. Co se s Olomoucí děje?
Nevím, poslední dobou dostáváme strašně blbé góly. I s Příbramí jsme dostali ze 25 metrů do šibenice. Těžko chytatelné pro gólmana. Ale v čem je problém, fakt nevím. Musíme víc makat a jít výhře naproti.

Už víte, kolik zaplatíte zápisné?
Určitě nějaké bude, ale kolik, nevím. Byl jsem na to už upozorňován. Něco musím zaplatit.

To vás teď trápí asi nejméně.
Je to jedna z věcí, které mě trápí. (pousměje se)

Trenér Psotka vidí hlavní problém ve špatné koncovce. Je jen v ní?
Asi ne. Dostali jsme dva úplně zbytečné góly. Neproměnili jsme sice vyložené šance, ale to je zřejmě o větší koncentrovanosti, připravenosti. Koncovka se musí zlepšit. Snad se to podaří.

Nepodepsal se na vás debakl s Evertonem?
Já myslím, že určitě ne. Problém nebyl ani v tom, že bychom se nemohli přeorientovat na českou ligu, i když rozdíl v divácích je patrný. Ale po pěti minutách jsme se tomu přizpůsobili. Debakl s Evertonem máme každý za sebou. Dopadlo to tam tak, jak to dopadlo. Na to nikdo nemyslel.

Sigmě se nedaří. Čeká vás odveta s Evertonem a pak Sparta. Jaká je atmosféra v týmu?
Teď jsme všichni zklamaní, máme to v hlavě. Vedli jsme a necháme si to otočit. Já doufám, že během týdne se z toho dostaneme a před našimi diváky podáme dobrý výkon proti Evertonu. Bude vyprodáno. A potrénujeme dobře na Spartu.