Mladík Ondřejka zařídil výhru pro Slovácko

• 3
Prosadit se namísto produktivního dua Švancara, Chmelíček do základní sestavy fotbalového Slovácka 21letý útočník Václav Ondřejka zatím nedokáže. Ovšem v prvoligovém souboji s Bohemians Praha naznačil, že by mohl získat místo na pravé straně zálohy.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

Poprvé v sezoně dostal šanci od úvodní minuty a hned zařídil vítězství 2:0. Vybojoval penaltu před prvním gólem, druhý vstřelil sám. "Jsem rád za každé místo v základní sestavě," poznamenal Ondřejka, který v nejvyšší soutěži odehrál pouhých 6 zápasů. "Jen bych nechtěl hrát v obraně, tam je velká zodpovědnost. Na to nemám nervy."

Ondřejka dostal šanci v zahajovací jedenáctce díky zranění Fujerika, přesto byl nejnebezpečnějším hráčem Slovácka. Několikrát dobře uvolňoval spoluhráče, pak se rozhodl projít sám a byla z toho penalta. A kolem ní mnoho povyku.

Macháček ve 37. minutě srazil domácího fotbalistu na hranici pokutového území, možná kousek před ním. "Jsem přesvědčený, že faul se stal před šestnáctkou," nepochyboval brankář Bohemians Jaroslav Belaň.

"Nemůžu to posoudit, protože jsem sledoval míč a na zádech měl dva obránce," odvětil Ondřejka. "Na lajně šestnáctky jsem udělal kličku, jestli šlo o faul, musí posoudit jiní."

Rozhodčí Matějek nepochyboval ani na vteřinu a ukázal na penaltový bod. Střelec Švancara sice s rozehráním váhal, ale pak nedal Belaňovi šanci. "Čekal jsem na pohyb brankáře," vysvětlil úspěšný střelec.

Za pátou trefu v sezoně se Švancara mladému spoluhráči odvděčil dokonale. V 57. minutě poslal na Ondřejku krásný gólový centr. Hrdina zápasu se odpoutal od záložníka Podaného, u míče byl dříve než Belaň a hlavičkou definitivně rozhodl o druhé výhře Slovácka v sezoně.

"Dobře odhadl dráhu letu," pochvaloval si kouč domácích Josef Mazura. "Gól jde na můj vrub," uznal Belaň. "Na půl sekundy jsem ztratil míč z očí a to rozhodlo." Za parádní výkon poděkoval Ondřejkovi také Mazura. Krátce před koncem zápasu jej vystřídal, aby si mladík vychutnal ovace zaplněného stadionu. "Je krásné hrát ligu," pousmál se Ondřejka.