Tři týmy míří k postupu: Slavia, Sparta a také Liberec, na nějž házeli kamení

• 143
Třem z pěti českým fotbalovým týmům se přiblížila účast v základních skupinách Evropské ligy. V úvodních zápasech čtvrtého předkola vyhrály Slavia, Sparta a Liberec. Naopak porážku si připsaly Teplice a Olomouc.

Čtvrté předkolo Evropské ligy je posledním stupínkem před hlavní soutěží. Ta už není tak lukrativní jako prestižní Liga mistrů, ale i v ní mohou kluby vydělat. Za postup do skupiny vyplácí UEFA milion eur, což je v přepočtu přes 25 milionů korun.

Nejvyšším rozdílem zvítězila a k postupu má nejblíž Slavia, doma přehrála CZ Bělehrad 3:0. Přerušila tak sérii sedmnácti zápasů v evropských pohárech bez vítězství.

Liberec vedl na půdě Dinama Bukurešť už 2:0, když pár minut před koncem zápasu vnikli na hrací plochu diváci. Utkání tak muselo být předčasně ukončeno a jeho osudem se nejspíš bude zabývat disciplinární komise.

Hlavně díky útočníkovi Wilfriedovi se radují sparťané, kteří si ze slovinského Mariboru vezou výhru 2:0. Mladý střelec z Pobřeží slonoviny dal oba góly.

Pořádně naloženo dostala Olomouc na hřišti Evertonu. Anglický celek dal po dvou gólech v obou poločasech a do odvety půjde s pohodlným náskokem 4:0.

Porážku 1:2 připsaly Teplice, které doma nestačily na izraelský Hapoel Tel Aviv. První branku hostů vstřelil z penalty brankář Enyeama.

Odvety čtvrtého předkola se hrají za týden.