Neslýchaná neloajalita, soptil Fischer kvůli úniku dopisu Kovářové

  • 170
Premiér Jan Fischer možná překvapil všechny, kteří ho mají za suchopárného statistika a úředníka bez emocí. Když se ho novináři na tiskové konferenci zeptali na ministryni Danielu Kovářovou, která obhajuje svou kritizovanou personální politiku, neobvykle se rozčilil.

Otázka ohledně ministryně spravedlnosti Kovářové se objevila jako jedna z prvních. "To jsem čekal, že se to objeví hned, ačkoliv to na vládě vůbec nebylo," glosoval premiér.

Fischerovi očividně velmi vadilo, že se jeho dopis ministryni Kovářové dostal do médií. Ztuhly mu rysy a výhrůžně se předklonil. "Já jsem nedal žádný souhlas - natožpak pokyn - aby dopis, který jsem posílal paní ministryni, byl podstoupen či zveřejněn médii," pronesl předseda vlády rozzlobeným tónem.

FISCHER: NEDĚLEJTE REVOLUČNÍ ZMĚNY

Přečtěte si více o dopisu, který premiér napsal ministryni spravedlnosti

"Nejsem zvyklý, abych si korespondenci vyměňoval přes redakce. Že se ten dopis objevil v médiích, je problém neslýchané neloajality," dodal premiér, který chce záležitost probrat ještě se samotnou ministryní.

Kovářová vzbudila rozruch například odvoláním Františka Korbela z funkce svého náměstka pro legislativu. Na tiskové konferenci stála vedle premiéra a usmívala se. Vyjádřit se odmítla.

Už dopoledne se ale psalo o její odpovědi Fischerovi, kde uvedla: "Jsem přesvědčena, že mým úkolem není trpně udržovat status quo, zvlášť za současné ekonomické situace státu." - odpověď ministryně Kovářové čtěte zde

Hned s další novinářskou otázkou se premiér vrátil do role úředníka spravujícího stát - tedy ke stylu, který se snaží zachovávat od svého jmenování.


Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

Nejlepší videa na Revue