Soupeř šel do oslabení a vicemistr slaví první výhru: Sparta - Kladno 2:0

• 33
Až ve 4. kole slaví fotbalisté Sparty první ligovou výhru v sezoně. Doma na Letné porazili Kladno 2:0. První gól vstřelil Vacek tři minuty poté, co rozhodčí vyloučil kladenského Holuba. Vítězství potvrdil minutu před koncem Wilfried.

Video bylo připraveno ve spolupráci s fotbalživě.cz

"Byli jsme nervozní až do konce zápasu. A kdyby soupeř hrál v jedenácti, měli bychom větší problémy," přiznal sparťanský kouč Jozef Chovanec.

Na lavičce nechal brankářskou jedničku Blažka, který kvůli kartám nemůže hrát ve čtvrtečním duelu 4. předkola Evropské ligy s Mariborem. Ve Slovinsku bude muset do branky Kozáčik, proto dostal šanci proti Kladnu on.

Sparta se výrazněji prosazovala od 20. minuty, kdy jí začala vycházet kombinace v křídelních prostorech. Po jedné z nich se vlevo uvolnil Zeman a vracející se Holub ho při kličce podkopl, za což dostal žlutou kartu. A jelikož již byla druhá, musel po červené kartě již v 25. minutě ze hřiště.

Utkání jsme sledovali on-line

Neuběhly ani tři minuty, z 20 metrů napřáhl Vacek a skákavou ranou k tyči vstřelil teprve druhý gól Sparty v ligové sezoně.

Ještě do poločasu mohl první gól za Spartu vstřelit Jirouš, ale chyběly mu milimetry, aby tečoval střílený Kušnírův centr, který skončil těsně mimo. Šlo o jedinou nadějnou šanci posily ze Sokolova, jinak Jirouše příliš vidět nebylo.

Po hodině hry musel domácí Hušek kvůli pobolívajícímu stehennímu svalu odstoupit a premiéru ve sparťanském dresu si odbyl Bělorus Kovba.

Sparta se už nehnala bezhlavě do útoku a především se soustředila na to neudělat chybu podobně jako v Příbrami, kde zbytečně inkasovala. Zvláště když levý bek Pamič znovu nepůsobil jistě. Přesto byla Sparta stále nebezpečnějším týmem.

Ligové góly na iDNES.cz

Podívejte se, jaké krásné trefy či šmudly rozhodovaly zápasy první fotbalové ligy. Na portálu iDNES.cz najdete sestřihy všech zápasů. Víkendové duely si můžete prohlédnout už v neděli večer, pondělní duel jen pár hodin po skončení. Portál iDNES.cz už předloni v listopadu vysílal historicky první přímý přenos z fotbalové ligy připravovaný pouze pro internet, letošní ročník první ligy také odstartoval živým vysíláním.

Minutu před koncem si domácí útočník Wilfried naskočil na roh a hlavou alespoň trochu napravil sparťanské trápení s koncovkou. Pražané se tak ve čtvrtém ligovém duelu střelecky prosadili teprve potřetí.

Proti slabému Kladnu, které za celý zápas pořádně nevystřelilo na branku, to však na vítězství stačilo.

"Zápas ovlivnilo vyloučení Holuba. Do poločasu nás soupeř jasně přehrával, byli jsme rádi, že to bylo jen jedna nula. Po přestávce jsme docela dobře bránili, nepouštěli je do šancí a v závěru jsme chtěli hru otevřít. Ale na nebezpečné akce dopředu jsme neměli," řekl kladenský kouč Martin Hřídel.

Sparta 2:0 (1:0) Kladno