Pittsburgh  - Carolina, domácího Malkina (v tmavém) brání Dennis Seidenberg. V pozadí brankář Cam Ward.

Pittsburgh - Carolina, domácího Malkina (v tmavém) brání Dennis Seidenberg. V pozadí brankář Cam Ward. | foto: Reuters

Pittsburgh uspěl v přestřelce s Carolinou. Malkin nasázel hattrick

• 14
Pittsburgh dokázal nad Carolinou zvítězit i ve druhém domácím zápase o nejlepší celek Východní konference play-off hokejové NHL a je tak stejně jako na Západě bojující Detroit na půli cesty od zopakování postupu do finále Stanley Cupu. K úvodní výhře 3:2 Penguins přidali triumf 7:4, ke kterému hattrickem přispěl ruský útočník Jevgenij Malkin.

V semifinálové sérii play-off Východní konference proti Washingtonu v dresu Pittsburghu střelecky zářil především Sidney Crosby. Kapitán Penguins nasázel v sedmi zápasech do sítě Capitals osm branek.

Pittsburgh  - Carolina, domácí Malkin slaví vstřelený gól.

Vítěz produktivity v základní části NHL Jevgenij Malkin sbíral především asistence, když si z dané série odnesl bilanci dvou gólů a osmi přihrávek.

V úvodu finále konference se pak naplno projevila síla Pittsburghu. Když se přestalo výrazně střelecky dařit Crosbymu, zaskočil soupeře salvou přesných střel pro změnu Malkin.

Ruský centr se v prvním souboji s Carolinou podílel na výhře 3:2 dvěma body (1+1) a gólově bohatou odvetu ozdobil dokonce hattrickem a asistencí. Dvaadvacetiletý rodák z Magnitogorsku se svým hokejovým umem výrazně podepsal pod výsledek 7:4. Penguins jsou tak stejně jako Detroit na půli cesty zopakovat si loňský souboj o Stanley Cup.

Vstup do odvetného utkání se však pro domácí celek nevyvíjel zrovna nejlépe. Zmiňované hvězdy Pittsburghu Crosby s Malkinem sice poslaly své barvy dvakrát do vedení, byla to ovšem Carolina, kdo odcházel po první dvacetiminutovce do kabin s náskokem. Díky gólovým akcím Chada LaRose, Jussi Jokinena a Dennise Seidenberga vedli hosté těsně 3:2.

V prostředním dějství však Penguins převzali otěže zápasu. Soupeře přestříleli poměrem 16:6 a výsledkem byly zásahy Maxe Talbota a Chrise Kunitze, jenž domácí poslal do vedení 4:3 gólem do šatny v čase 39:52.

Hned v úvodu třetí třetiny Carolina dokázala zdramatizovat vývoj. Srovnání na 4:4 zařídil Patrick Eaves. Poté ale přišly velké chvíle Jevgenije Malkina. Vítěz ceny Arta Rosse pro nejproduktivnějšího hráče základní části NHL nejprve v 49. minutě svou druhou trefou zápasu vrátil Pittsburghu vedení, když se u levé tyče branky Cama Warda protlačil přes obránce k dorážce.

Hattrick pak završoval famózní individuální akcí z 53. minuty. Malkin vyhrál buly v útočném pásmu objel s pukem branku podél zadního mantinelu a po rychlém výpadu zakončil bekhendem do horního rohu Wardovy klece - 6:4. Poslední slovo duelu si ještě vzal mladíček Tyler Kennedy, jenž při power-play Caroliny stanovil konečnou podobu skóre.

Výsledek:

Finále Východní konference:

Pittsburgh-Carolina 7:4 (2:3, 2:0, 3:1)
2. Crosby, 9.,49. a 53. Malkin, 24. Talbot, 40. Kunitz, 59. Kennedy - 4. LaRose, 9. Jokinen, 13. Seidenberg, 43. Eaves. Stav série: 2:0.