Jiří Hudler (vlevo) sleduje rozhodující moment utkání. | foto: Reuters

Hudler v prodloužení přihrál na vítěznou branku Detroitu

• 14
Hokejisté Detroitu uspěli i ve druhém domácím zápase finále Západní konference, když k nedělnímu triumfu 5:2 přidali výhru 3:2 z prodloužení. Shodně jako v prvním duelu byl autorem rozdílové trefy Švéd Mikael Samuelsson, kterému v šesté minutě nastavení připravili střeleckou pozici Jiří Hudler s Valtteri Filppulou. Obě branky Chicaga obstaral Jonathan Toews, jemuž jednou asistoval i Martin Havlát.

Po zahajovacím utkání série mezi Detroitem a Chicagem, ve kterém se zkušení obhájci Stanley Cupu radovali z vítězství 5:2, fanoušci NHL čekali lepší výkon zejména od mladých útočníků Blackhawks Kanea s Toewsem.

Kapitán hostujícího mužstva Jonathan Toews odpověděl v odvetě na kritiku dvěma zásahy. Chicagu to však přesto nestačilo. Po gólu Mikaela Samuelssona z prodloužení již totiž Red Wings vedou ve finále Západní konference 2:0 na zápasy.

Detroit - Chicago, domácí hráči slaví s fanoušky výhru v prodloužení.

Poprvé se Toews trefil ve 13. minutě, když za asistencí Martina Havláta a Cama Barkera využil přesilovou hru. Detroit však přispěchal s rychlou odpovědí v podobě přesilovkové branky obránce Briana Rafalského. Po první dvacetiminutovce tak mužstva odcházela do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Velkou zásluhu na tom, že v daném dějství nepadlo víc branek, měl především domácí gólman Chris Osgood. Kanadský brankář, jenž nastoupil k 119. zápasu play-off kariéry a vyrovnal se tak na deváté příčce historické tabulky NHL Dominiku Haškovi a Tomu Barrassovi, zneškodnil 18 ran Chicaga.

V prostřední třetině se hra uklidnila. Red Wings tentokrát dovolili soupeři jen šest pokusů a díky proměněnému brejku Daniela Clearyho šli poprvé do vedení. Třicetiletý pravý křídelní útočník navázal na dva zásahy z prvního duelu a vylepšil si své střelecké statistiky z play-off na celkových šest gólů.

Ze stavu 2:1 se diváci v Joe Louis Aréně mohli těšit do 53. minuty, kdy si vynutil prodloužení svou druhou brankou zmiňovaný Jonathan Toews. Kapitán hostujícího týmu před brankovištěm Osgooda umě tečoval střelu Krise Versteega.

Z následného prodloužení ovšem uběhlo pouze necelých šest minut. O jeho ukončení se postaral Mikael Samuelsson. Švédský útočník, jenž zařídil rozdílovou trefu i v prvním střetnutí, potrestal chybu Briana Campbella z rychlého brejku s Jiřím Hudlerem a Valtteri Filppulou.