Bostonský kapitán Zdeno Chára se po zákroku Jussi Jokinena svíjí v bolestech

Bostonský kapitán Zdeno Chára se po zákroku Jussi Jokinena svíjí v bolestech | foto: Reuters

• 33
Když se během semifinále Východní konfence mezi Bostonem a Carolinou v bolestech skácel k ledu slovenský obránce Zdeno Chára, nikdo v první chvíli pořádně nevěděl, co se děje. "Šlo o zbabělý faul," všiml si ale domácí kouč Claude Julien.

Co se přesně stalo?

Carolina byla pod tlakem, když Chára, který clonil před brankou, inkasoval nenápadný úder do achillovky. Trefila ho hokejka hostujícího útočníka Jussi Jokinena. Slovenský obr okamžitě padl k zemi a kroutil se v bolestech. Vyprodaná Banknorth Garden rázem ztichla.

"Bylo mi jasné, že jde o něco vážného. Vím totiž, že Zdeno nedokáže simulovat," řekl domácí brankář Tim Thomas. "Nezůstal by ležet, ani kdyby ho hokejkou píchli."

Chára nakonec sám vstal, ale bylo vidět, že není v pořádku. Rovnou také zamířil do kabin, nakonec se však do zápasu ještě stihl vrátit. Když v průběhu třetí třetiny poprvé skočil na led, tribuny nadšeně skandovaly jeho jméno.

Podívejte se na Jokinenův zákrok na Cháru

"Měli jsme na ošetření málo času, ale lékaři odvedli dobrou práci," poznamenal po utkání samotný hráč, který nakonec strávil na ledě téměř 25 minut a při výhře 4:0 si stačil připsat dvě asistence.

"Je to play-off a všichni se musíme obětovat. Za stavu 1:3 na zápasy jsme museli vyhrát, zvlášť před vlastními fanoušky," řekl Chára. "Povedlo se, teď musíme zabrat v Carolině."

Nic netušící Ward inkasoval ránu pěstí

Hůř než Chára dopadl v utkání jeho spoluhráč Aaron Ward, který po ráně pěstí od Scotta Walkera skončil se zlomenou očnicovou kostí v nemocnici. Hostující hráč dostal trest ve hře a měl Carolině v šestém zápase série chybět. Vedení NHL ale nakonec původní trest přehodnotila a udělila mu pouze pokutu 2 500 dolarů.