Nejlepší práci na světě získal Brit, bude správcem tropického ostrova

  • 59
Rovných 150 tisíc australských dolarů a luxusní vila zdarma na krásném tropickém ostrově v Korálovém moři. To vše získává Brit, který právě vyhrál soutěž o údajně nejlepší práci na světě a který se na půl roku stane správcem ostrova Hamilton u pobřeží Austrálie.

"Miluju objevování nových míst," prohlásil Ben Southall, charitativní pracovník, potápěč a instruktor bungee jumpingu, který porazil téměř 35 tisíc dalších uchazečů ze 200 zemí o práci správce na Hamiltonu u státu Queensland.

"Minulý rok jsem jezdil po Africe, procházel pouštěmi, lezl na různé hory, běhal maratony, jezdil na horském kole, potápěl se a šnorchloval všude, kde to jen šlo, protože já sám jsem vlastně prakticky ryba," nadšeně líčil Ben ve strhujícím minutovém videoshotu, který rovněž přispěl k jeho vítězství.

"Doufám, že splním všechna očekávání," řekl šťastný výherce s tím, že se na novou práci a úkoly velmi těší. Na ostrově s ním bude během pobytu žít jeho kanadská přítelkyně.

Bonusy, které se pojí s prací na Hamiltonu, mají asi hodně daleko k realitě jeho původního zaměstnání jako charitativního pracovníka, poznamenal americký zpravodajský server CNN.

Finalisté soutěže blahopřejí Benovi Southallovi

Finalisté soutěže blahopřejí Benovi Southallovi. Vlevo premiérka Queenslandu Anna Bligh, která právě oznámila výsledek konkurzu 

Práce snů

Úkolem Bena Southalla bude plavat v křišťálových vodách ostrova, zkoumat jej a odpočívat. A samozřejmě zpracovávat fotografický i jiný materiál pro internetový blog určený k propagaci oblasti.

Výherce konkurzu automaticky získává bezplatný pronájem vily v hodnotě zhruba 5 milionů dolarů situované na 80 m vysokém skalním útesu s vyhlídkou na azurovou zátoku. Dvě ložnice, bazén - rovněž s úchvatným výhledem - a venkovní bar.

Součástí práce bude ještě celá řada dalších pracovních výhod, o kterých si většina obyčejných lidí může nechat jen zdát: zpáteční letenky do Velké Británie, cestovní pojištění, počítač, kamera i proplácení výloh spojených s cestováním na další ostrovy ve Velkém bariérovém útesu.

Hamilton Island, přístav

Hamilton Island, přístav

Napínavé finále

Hamilton Island

Je jedním ze 74 tropických ostrovů v Korálovém moři, leží mezi pobřežím Queenslandu a Velkým bariérovým útesem (Great Barrier Reef). Je to největší obydlený ostrov na souostroví Whitsundays. Přes 2 000 km dlouhý Velký bariérový útes je největším korálovým útesem na světě a je pod ochranou UNESCO.

Southall patřil k posledním 16 vybraným finalistům z 15 zemí, kteří strávili na ostrově čtyři dny. Absolvovali rozhovory a další testy včetně šnorchlování, procházek po bílých plážích i odpočinek v lázních.

Novopečený správce nastoupí do práce 1. července.

Vynikající marketingový tah

Dva miliony korun, což je v přepočtu 150 tisíc australských dolarů, se může zdát někomu nepřiměřená částka za poměrně snadnou práci. Za touto lukrativní nabídkou se však skrývá strategický marketingový tah Queenslandu, který chce na Velký bariérový útes přilákat turisty.

"Nás bude celá akce stát 1,7 milionu dolarů, ale už nyní jsme získali publicitu v hodnotě 110 milionů dolarů," uvedl Anthony Hayes z ministerstva cestovního ruchu Queenslandu.

"Každý zná Velký bariérový útes, ale zjistili jsme, že málokdo ví, že je zde na 600 ostrovů, které je možné navštívit," vysvětlil Hayes hlavní cíl celé kampaně. "Turisté podnikají jednodenní výlety na Velký bariérový útes například z Cairns a vůbec si neuvědomují, že na útes mohou doslova doplavat z pláže některého z ostrovů, kde mohou strávit úžasnou dovolenou."

Konkurz na správce ostrova sledovala média a internetové servery na celém světě, a nejinak tomu bude i s videoblogy Bena Southalla. Detaily o konkurzu včetně videoblogů - ZDE.


Mapy © Google