Vancouver - Chicago, domácí Demitra ujíždí Walkerovi. Přihlížejí Havlát (vlevo) a Sundin.

Havlát přispěl ke stíhací jízdě Chicaga, vítězství ale nakonec slavil Vancouver

• 1
Semifinále jednotlivých konferencí play-off NHL otevřela výhra Vancouveru nad Chicagem v poměru 5:3. Jediný český hokejista v utkání, útočník Martin Havlát, si připsal jeden bod za asistenci, když v závěrečné třetině pomohl nastartovat Blackhawks vyrovnávací jízdu z 0:3 na 3:3. Finský bek Sami Salo však v 59. minutě vrátil domácím vedení, které ještě v závěru pojistil Ryan Johnson.

Hokejisté Vancouveru se úvodním zápasem Semifinále Západní konference NHL zapsali do historie play-off zámořské soutěže.

Stali se totiž teprve čtvrtým celkem, který v závěrečné třetině ztratil třígólové vedení a nakonec ještě dokázal zvítězit.

"Odehráli jsme skvělou třetí třetinu. Jedna chyba, ale znamenala další puk v naší síti. Nebude to tak jednoduché jako proti Calgary. Jsou hodně rychlí, musíme s nimi držet tempo," hodnotil dramatický průběh střetnutí autor dvou gólů Chicaga, útočník Patrick Kane.

Vancouver během úvodních 40. minut vyslal na branku Nikolaje Chabibulina 16 střel. Gólem pak skončily pokusy Pavola Demitry, Henrika Sedina a Ryana Keslera.

Chicago vrátila do hry až zmiňovaná série tří branek z úvodu závěrečného dějství. Vše se událo během 13 minut a 30 vteřin, přičemž vyrovnávací jízdu zahájil za asistencí Martina Havláta a Duncana Keitha útočník Patrick Kane. Stejný hráč se podepsal i pod kontaktní trefu, načež vyrovnání zařídil centr Dave Bolland.

V průběhu 59. minuty ovšem Blackhawks chybovali a umožnili domácímu mužstvu rychlý brejk 4 na 1, který zakončil svým druhým zásahem v play-off finský bek Sami Salo. Při power-play hostí navíc pojistil Vancouveru vítězství útočník Ryan Johnson.

Výsledek:

Semifinále Západní konference:

Vancouver - Chicago 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Branky
: 16. Demitra, 26. H. Sedin, 36. Kesler, 59. Salo, 60. R. Johnson - 42. a 51. Kane (na první Havlát), 55. Bolland. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.630. Stav série: 1:0.