Užil jsem si to, protože jsme vyhráli. Ale nebylo to optimální, uznal Prusek

• 18
Kloten (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Za góly, které dostal, nemohl. Svou premiéru na mistrovství světa brankář Martin Prusek zvládl, i díky němu čeští hokejisté porazili Norsko 5:2. I když chvílemi Prusek nepůsobil úplně jistě.

"Užil jsem si to, protože jsme vyhráli. Ale nebylo to jednoduché," prohlásil po zápase s Norskem 33letý gólman.

Jak to myslíte?
Nechytal jsem delší dobu, takže to nebylo optimální.

Po první třetině, kterou jste vyhráli 3:0, to vypadalo na jasný zápas...
... tohle já si nikdy neříkám. Když takhle vedete, tak se pak může stát, že začne mužstvo hrát hodně dopředu. A stalo se, že jsme dostali dva góly. Norové se díky tomu dostali zpátky do zápasu. Ve třetí třetině už jsme to ale měli zase pod kontrolou.

Očima kouče

Vladimíra Růžičky

"Chytal dobře, i když to neměl jednoduché. Jsem s ním spokojený. Za góly nemohl. Před prvním se odrazil puk od hokejky Rolinka a druhý dostal, když jsme byli ve třech a on neviděl, kam jde puk."

Musel jste ve druhé třetině více křičet na obránce? Vypadalo to, že vaši spoluhráči polevili a Norové se dostávali do šancí.
Jenom párkrát, aby se nesjížděli dva v rohu k jednomu hráči. Aby nezůstal před brankou neobsazený hráč.

Vyčítáte si inkasované góly?
Bohužel jsem měl zacloněný výhled, pořádně jsem neviděl, kde je puk. A dvakrát to prošlo. První střela byla ještě tečovaná.

Nerozhodila vás pauza na začátku utkání kvůli rozbitému plexisklu?
Nebylo to nic příjemného. Musel jsem se udržovat v zápasové teplotě. Zase tak velká komplikace to není, ale je potřeba na ledě něco dělat. Není možné si sednout a čekat.