Naše tvrz nepadla a máme bod. Takže všechno v pořádku, řekl Janda

• 13
Možná má Slavia nového muže, který nosí štěstí. Po Vladimíru Šmicerovi tuhle roli nenápadně přebírá dvaadvacetiletý blonďák Petr Janda. Naskakuje do zápasů jako náhradník a střílí důležité góly.

Jako v pondělí proti Spartě, kdy Janda osm minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1.

Byla to šťastná trefa, míč se k vám odrazil...
Šťastná určitě, ale moc důležitá. A zasloužená. Podle průběhu zápasu jsme měli vyhrát. Vždyť až na dvě šance z prvního poločasu se Sparta jen bránila.

To není poprvé, kdy jste rozhodl jako náhradník.
Náhoda. Nedávno proti Žižkovu moje trefa přinesla vítězství. Vy novináři jste psali, že to byl můj nejdůležitější gól v životě. Teď mám nový nejdůležitější. Sice přinesl jen bod, ale ve velkém derby se všechno počítá víc.

Připadáte si jako žolík?
Kdepak. Radši bych nastupoval v základu a rozhodoval zápasy dřív.

Není pak ale větší radost, když se trefíte jen jako náhradník?
Tohle nerozlišuju. Já moc gólů nedávám, mám jich zatím jen pět. Proto si považuju každého.

Vidíte se už mistrem?
Jsme k titulu zase blíž. Kdyby Sparta vyhrála, tak ji to mohlo nakopnout. Stáhla by náskok na osm bodů. Takhle jsme její choutky trochu otupili.

Co by se muselo stát, aby Slavia jedenáctibodový náskok ztratila?
Je před námi sedm zápasů čili jedenadvacet bodů. Musela by přijít obrovská krize. Dnes to bylo herně dobré, tak k titulu dojdeme. Čím dřív, tím líp.

Neztráceli jste ve druhém poločase víru, že porážku odvrátíte?
Ne, ne. Viděli jsme, že Spartě dochází dech. Věřili jsme do poslední vteřiny, že to obrátíme. Máme bod, ten nám pomůže. A ani naše tvrz nepadla. Takže všechno je pořádku.