Vary dělí od titulu jediná výhra. Díky hattricku Skuhravého přestřílely Slavii

• 103
Hokejisty Karlových Varů dělí jediné vítězství od prvního titulu v historii klubu. Vedení 3:1 ve finálové sérii si dnes doslova vystříleli na ledě mistrovské Slavie. Hostující Vary v dramatické a nádherné bitvě vyhrály 6:4.

Hrdinou utkání se stal karlovarský kapitán Václav Skuhravý. V utkání si připsal hattrick, k němu přidal i jednu asistenci. Dosud přitom v play-off vstřelil jediný gól.

A byl to právě Skuhravý, kdo už ve 27. vteřině zápasu odstartoval svou trefou nevídanou přestřelku, která dala zapomenout na úterní opatrnou první polovinu utkání.

Skuhravý nejprve vystřelil bekhendem, poté využil nejistého zásahu brankáře Nerudy a dotlačil puk za jeho záda. Byl to rychlý nástup Varů, Slavia však dokázala tečí Růžičky srovnat.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Do konce první třetiny se skóre měnilo ještě čtyřikrát, Vary promarnily vedení 3:1 a nechaly Slavii srovnat. Na 3:3 vyrovnával v přesilovce Micka.

Vypadalo to, že by mohli mít domácí ve druhé třetině navrch, místo toho však šli hosté znovu do dvoubrankového vedení. Po pátém inkasovém gólu, kdy mezi Nerudovy betony propadal lehká střela Sailera, sáhl slávistický kouč Růžička už k pátému střídání brankářů v letošním play-off (k prvnímu ve finálové sérii).

S Furchem v brance Slavia dokázala snížit na 4:5, když se v dorážce prosadil kanonýr Bednář.

Ve třetí třetině pak Slavia mohla dokonce znovu i srovnat. Jenže gól nedokázal v jasné šanci dát Hruška ani Kadlec.

SMS zdarma

Pokud si objednáte aktuální sportovní SMS zpravodajství portálu iDNES.cz, budete mít službu první měsíc zdarma a potom za 29 Kč/měsíc. Platí pro zákazníky O2. Více zde

A zejména při šanci slávistického obránce diváci nemohli uvěřit, že nedokázal vstřelit gól. Kadlec naznačil střelu, místo toho ale objel chumel hráčů včetně brankáře Mensatora, jeho střela do prázdné branky však k údivu všech skončila pouze na tyčce.

Pro hokejisty Slavie to byl neuvěřitelně smolný moment, bezpochyby klíčový v celém utkání.

O minutu později karlovarský Kristek nejprve trefil horní tyčku, v dorážce už se však nemýlil. Vary vedly znovu o dvě branky a vedení už udržely.

Slavia se tak stejně jako ve čtvrtfinále s Vítkovicemi dostala do hodně složité situace. Vary vedou už 3:1 na zápasy. Páté utkání se hraje v pátek, znovu v pražské O2 Areně. Ovšem v play-off netradičně až od 18:15. Zápas vysílá program ČT4 Sport.

Jiří Kalous (Slavia): "Byl to obrovský boj s obrovským nasazením, ale bohužel pro nás marný. Vyhrál šťastnější tým. Je pravda, že jsme inkasovali více gólů, ten první brzy. Dostali jsme se nazpět do hry, srovnali na 3:3, ale z protiútoků jsme opět inkasovali. Standa (Neruda) odjel z branky sám, asi uznal, že nemá svůj den, nebo se necítil a nevydržel do konce. Souhlasím s tím, že tyčka Petra Kadlece mohla být zlomovým momentem zápasu, protože hned další akce soupeře skončila brankou. Pak jsme se tlačili dopředu, ale bohužel nám nebylo přáno."

Mikuláš Antonik (Karlovy Vary): "Pro nás bylo dnes hodně důležité, že jsme stále byli ve vedení a Slavia musela dotahovat. V obraně to nebylo takové jako v minulém zápase, ale přesto jsme rádi, že se nám vždy podařilo odskočit a nakonec dvoubrankový náskok udržet až do konce. Sice vedeme v sérii 3:1, ale nad tím nesmíme přemýšlet. Musíme jít do dalšího zápasu střídání od střídání, třetinu od třetiny a samozřejmě snažit se bojovat dále."

Slavia - Karlovy Vary 4:6

Branky a nahrávky: 5. V. Růžička ml. (Kolařík), 15. Vondrka (Sloboda, Bednář), 17. Micka (Beránek), 35. Bednář (Červenka, Vondrka) - 1. Skuhravý (Košťál), 11. Skuhravý (Kumstát, Prošek), 14. Němec (Skuhravý, Kumstát), 28. Skuhravý (Kumstát, Řezníček), 30. Sailer (Milan Procházka), 49. Kristek (Dej, Sailer). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 16.730. Třetiny: 3:3, 1:2, 0:1. Stav série: 1:3.

Slavia: Neruda (30. Furch) - Kadlec, Drtina, Kolařík, Žižka, Sloboda, Vašíček - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Beránek, Doležal - D. Hruška, Endál, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Tomica - od 21. navíc M. Čermák. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Řezníček, Mudroch, Prošek, Duben, Čutta - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Milan Procházka, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Kristek, Sailer - Dej, Budínský, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.