Fotbalisté Severního Irska měli důvod k radosti. Poláky porazili. | foto: Reuters

Poláci těsně prohráli v Severním Irsku, dali si kuriózní vlastní gól

• 13
Kuriózní vlastní gól obránce Žewlakova srazil polské fotbalisty v kvalifikační bitvě o mistrovství světa. Jeho malou domů nedokázal brankář Boruc odkopnout a míč doskákal do sítě. Poláci nakonec prohráli v Severním Irsku 2:3. Domácí se dostali do čela 3. skupiny, v níž hrají i Češi.

Severní Irové měli povedený vstup do zápasu. Po několika závarech se Poláci ještě ubránili, ale v 10. minutě již kapitulovali. Boruc nedosáhl na centr Chrise Brunta a Warren Fenney otevřel skóre střelou do prázdné branky. Hosté poměrně brzy odpověděli, když navrátilec do polské sestavy Ireneusz Jeleň protlačil míč do sítě.

Vyrovnaný stav vydržel jen do začátku druhé půle, než po dvou minutách vrátil domácím vedení obránce Manchesteru United Jonny Evans, který zblízka tečoval rohový kop. Navíc po hodině hry poslal polský kapitán Michal Žewlakow malou domů, se kterou si však brankář Celtiku Glasgow Boruc neporadil a při odkopu mu míč přeskočil nohu přímo do sítě.

Kuriózní vlastní gól hosty definitivně zlomil a na víc než snížení v závěru v podání střídajícího Marka Saganowského se již nezmohli. Poláci utrpěli druhou kvalifikační prohru, která snížila jejich šance na postup.

Průběh zápasu v on-line reportáži

Duel S. Irsko - Polsko jsme sledovali minutu po minutě

Zápas provázely výtržnosti fanoušků. Již před utkáním došlo ke konfliktu mezi příznivci a nepokoje se přenesly i na stadion. V průběhu první půle byl asistent rozhodčího zasažen předmětem do hlavy a hlavní sudí na několik minut zápas přerušil.