Furch dostal novou šanci a uspěl. Věděl jsem, že můžu jenom překvapit, tvrdí

• 5
Po nevydařeném vystoupení v sérii s Vítkovicemi dostal mladý slávistický brankář Dominik Furch novou šanci. A v úterním utkání na ledě Plzně uspěl. Slavia i díky němu vyhrála 3:1 a v semifinále se ujala vední 2:1 na zápasy.

"Mám hlavně radost, že se vyhrálo. Máme bod z venku, který málokdo očekával," říká 18letý Furch.

Proč myslíte, že vaše vítězství málokdo očekával?
V prvním zápase jsme dostali šestku, druhý byl o jeden gól, takže v Plzni se nám moc nevěřilo. Navíc v Plzni je bouřlivá atmosféra.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat od začátku?
V pondělí, den před zápasem. Věděl jsem to s předstihem, takže jsem se na to mohl připravit.

Čekal jste, že budete v Plzni chytat právě vy?
Po posledním utkání jsem říkal Standovi (Nerudovi), že si myslím, že bude chytat i další zápas. Takže trochu mě to překvapilo. A byl jsem i trochu nervózní, ale bylo to určitě lepší než s Vítkovicemi. Dneska naši obránci stejně jako celý tým pracoval dobře dozadu.

Předtím pracovali špatně?
(Smích) No tak dneska to bylo lepší.

Měl jste i štěstí, že?
Určitě. Kolikrát mi to tam projelo mezi nohama, když jsem byl na zemi.

Plzeň - Slavia:  závar před slávistickým gólmanem Dominikem Furchem.

Co ten gól v závěru, který vás 18 vteřin před koncem třetí třetiny připravil o čisté konto? Mrzí vás to hodně?
Je to škoda, říkal jsem si, že by to už mohlo vyjít. Trefil jsem puk i rukavicí a šlo to ještě od tyčky.

Věříte, že jste se teď nastartoval? Že budete chytat i v dalších utkáních?
Uvidíme. Jsem rád za tuhle šanci, protože s Vítkovicemi se mi to moc nepovedlo.

Měl jste obavu, že už tato šance nemusí do konce play-off přijít?
Už jsem si hodně oddechl po tom zápase s Vítkovicemi, kdy jsem udělal tu chybu (v 5. zápase špatně rozehrál za brankou a Vítkovice daly gól), že se ještě otočil a vyhráli jsme. A pak jsme udělali celou sérii. Teď je to pro mě takové... Ani nevím, jak to říct. Prostě jsem za to rád.

Navíc jste pomohl vašemu týmu k důležité výhře. Kdy vám bylo v zápase nejhůř?
Asi jak tam bylo to video (Gól domácího Kováře nebyl na začátku druhé třetiny uznán, protože byla v době jeho střely posunutá branka).

Jak to z vašeho pohledu vypadalo?
Já vůbec nevím, kde ten puk byl. Ale říkali mi, že než přešel brankovou čáru, tak byla posunutá branka.

Klíčový zákrok utkání jste pak předvedl na začátku 26. minuty, kdy se před vámi osamocen objevil domácí kapitán Martin Straka.
Klíčové hlavně bylo, že jsme chvíli poté dali druhý gól, který byl vítězný. Ale určitě, kdyby dal Straka gól a bylo to 1:1, tak by to bylo pro nás složitější.

Nečekal jste, že si v utkání víc zachytáte?
V první třetině toho moc nebylo, ale pak jsem si zachytal docela dost.