Slávistický sen o obhajobě titulu žije dál. Pražané otočili sérii s Vítkovicemi

• 229
Hokejisté Slavie zvítězili v sedmém zápasu čtvrtfinálové série nad Vítkovicemi 2:1 a postupují mezi nejlepší čtyři celky extraligy. Obhájce mistrovského titulu otočil vývoj série třemi výhrami za sebou. Po dvou třetinách dnešního utkání slávisté prohrávali, dvěma brankami v závěrečné dvacetiminutovce ale skóre obrátili. Střelcem postupového gólu je Roman Červenka.

Slávisté se v semifinálové sérii utkají s Plzní. Druhý finalista vzejde z dua Sparta - Karlovy Vary.

Ostravané se v Praze představili bez jednoho ze svých klíčových obránců Kuboše a v mírně pozměněné sestavě, k čemuž se kouč Hadamczik rozhodl pod vlivem předešlých dvou porážek. Úvod patřil Slavii, i díky první přesilové hře. Štěpánek však šanci Davida Hrušky zlikvidoval a poradil si i s Bednářovou příležitostí v 5. minutě.

utkání jsme sledovali v on-line reportáži

Až poté se ofenzivně "probudili" i hosté a o minutu později byli blízko vedoucí branky. Za již překonaného Nerudu ale stihl zaskočit Vašíček, což rozhodčímu Minářovi následně potvrdil kolega u videa. Do dalších šancí pomohly Vítkovicím fauly soupeře. Při Beránkově vyloučení se vyznamenal Neruda, jenž zlikvidoval dvě gólové střely Kvapila.

Začátek druhé části měl stejný průběh jako první třetina. Slavia si hned v úvodu zahrála přesilovou hru, ale ani tentokrát gól nedala. Štěpánek, jenž ještě před vyloučením Ovčačíka zlikvidoval Drtinovu nebezpečnou střelu, předvedl vynikající zákrok proti Bednářovi. Střelu nejproduktivnějšího hráče základní části extraligy do poloprázdné branky stihl i vleže chytit do lapačky.

A ve 30. minutě toho domácí litovali. Důrazný Strapáč za brankou přehrál Drtinu, přihrál volnému Kvapilovi a odchovanec Slavie poslal Vítkovice do vedení. O tři minuty později bylo před Nerudou opět rušno, čtvrtá formace Severomoravanů ale druhý gól přidat nedokázala. Následně aktivitu převzala Slavia a Vítkovice se bránily jen za cenu nejvyšší obětavosti.

Ve 44. minutě se domácím podařilo vyrovnat, když Kadlecovu střelu odraženou od zadního mantinelu vrátil pohotově za Štěpánkova záda Jelínek. Vzápětí sice na druhé straně zahrozil z otočky Ujčík, ale kapituloval opět vítkovický brankář. Přečíslení nejproduktivnějšího dua soutěže zakončil po Bednářově asistenci přesně Červenka.

Slavia - Vítkovice: domácí Roman Čevenka právě vstřelil postupový gól

Hosté se po tvrdém direktu rychle otřepali a začali se mohutně tlačit do útoku, naráželi však na připraveného Nerudu. Navíc se Slavii, která hrála sedmý rozhodující duel play off sérii již poosmé, otvíral prostor pro rychlé protiútoky.

Jedinečnou šanci vyrovnat měly Vítkovice v 55. minutě, kdy se na trestné lavici sešli Micka a Vašíček, 74 vteřin dlouhou výhodu pěti proti třem ale nevyužily. Nepomohl jim ani oddechový čas před začátkem výhodné přesilovky, který si kouč Hadamczik vzal. Vyrovnat se hostům nepodařilo ani při závěrečné power play.

Zápas sledovala v 02 Areně nejvyšší návštěva v letošním play off 11.385 diváků,

Jiří Kalous (Slavia): "Před fantastickými diváky se nám podařilo dokončit senzační obrat z 1:3 na 4:3, za což musím týmu poděkovat. Byla to nesmírně náročná série, protože Vítkovice podaly vynikající výkon. Souhlasím s tím, že se k nám přiklonilo štěstí. Šli jsme mu ale naproti. Doufám, že nás diváci přijdou podpořit i v dalších zápasech."

Kamil Konečný (Vítkovice): "Bylo to oboustranně kvalitní utkání, všichni hráči podali maximální výkon z hlediska fyzického i taktického. Byla to svým způsobem taktická bitva, ve které jsme měli dvě třetiny navrch, ale třetí jsme nezvládli dokonale. I proto, že se od nás trošičku odklonilo štěstí, Slavia vyhrála zaslouženě."

slavia - vítkovice 2:1

Branky a nahrávky: 44. Jelínek (M. Čermák, Kadlec), 47. Červenka (Bednář, Vašíček) - 30. Kvapil (Strapáč). Rozhodčí: Minář, R. Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 11.385.  Třetiny: 0:0, 0:1, 2:0. Konečný stav série: 4:3.

Slavia: Neruda - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, M. Čermák, Endál. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, M. Barinka, Ovčačík, Stehlík, Krstev, Trnka - Varaďa, Burger, Hubáček - Klimek, J. Štefanka, Krenželok - Ujčík, Strapáč, Kvapil - Treille, R. Hruška, Ondřej. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.