Útočník Martin Havlát ani ve svém osmém ročníku v NHL neodehraje všech 82 zápasů. | foto: ČTK

V NHL nastoupili pouze tři z osmi Čechů, výhry slavily domácí celky

• 5
Ve středečních zápasech hokejové NHL se z různých důvodů představili pouze tři z osmi Čechů, kteří momentálně figurují na soupiskách daných mužstev. Odehrány byly jen tři duely, o jejichž vítězi se ani v jednom případě nerozhodlo v řádné hrací době. Vítězství nakonec slavili v Chicagu, Ottawě a Anaheimu.

Do středečních zápasů NHL mohlo naskočit celkově až osm českých hokejistů.

Na ledě se však představila pouze trojice v dresu Tampy Bay, obránci Josef Melichar s Lukášem Krajíčkem a útočník Václav Prospal.

Jejich spoluhráči v osobách zadáka Marka Malíka (zraněný kotník) a bitkaře Davida Kočího (zdravý náhradník) sledovali představení Lightning v Ottawě pouze v roli diváků.

Stejně dopadl i obránce domácích Senátorů Filip Kuba, jehož pro změnu vyřadila chřipka. Středeční absence českých zástupců v zámořské soutěži pak doplnili také v souboji Chicaga s Carolinou útočník Martin Havlát (zranění dolní části těla) a bek František Kaberle (zdravý náhradník).

Za největšího smolaře z výše uvedených hráčů lze označit oporu Blackhawks Martina Havláta, který na základě vynechaného utkání s Carolinou neodehraje ani ve své osmé sezoně kariéry v NHL plný počet 82 startů v základní části. Naštěstí by ovšem neměl být jeho zdravotní stav vážný a zpátky v akci by se mohl objevit už v pátečním utkání proti Columbusu.

Chicago navíc i bez svého druhého nejproduktivnějšího hráče ve středu dokázalo na domácím ledě uspět, když o výhře nad Carolinou v poměru 3:2 rozhodlo v samostatných nájezdech. Činil se především nováček Kris Versteeg, jenž v základní hrací době srovnával průběžné skóre na 1:1 a následně proměnil vítězný nájezd.

Prodloužení a penaltového rozstřelu se přitom diváci v aréně United Center ani nemuseli dočkat. Chicago totiž díky přesilovkovému zásahu Troye Brouwera z 45. minuty vedlo 2:1. Hosté ale ještě stihli srovnat krok, když v čase 59:33 rovněž gólem z početní převahy udeřil finský forvard Tuomo Ruutu.

Krajíček si připsal asistenci proti Ottawě

Obránce Lukáš Krajíček se jako jediný z Čechů ve středu zapsal do statistik, když se asistencí podílel na vyrovnávající trefě Tampy Bay v utkání na ledě Ottawy.

V řádné hrací době se oba celky rozešly za smírného stavu 2:2. Hosty nejprve poslal do vedení bek Cory Murphy, načež Senátoři otočili skóre po zásazích Ryana Shannona a Chrise Kellyho. Nejtěsnější vedení však uhájili pouze třináct vteřin, po kterých srovnal hostující Adam Hall.

Prodloužení však ukončil v čase 62:38 útočník Mike Fisher a rozhodl, že druhý bod z utkání zůstane v kanadské metropoli. V tabulce Východní konference až dvanáctí hokejisté Ottawy tak zakončili svou osmidílnou sérii domácích duelů čtvrtou výhrou v řadě.

Nováček v útoku Tampy Steven Stemkos ukázal, že umí být platný také v tvrdých soubojích u mantinelu:

Anaheim bojuje o play-off

Hokejisté Anaheimu se díky brance veterána Scotta Niedermayera z prodloužení radovali z vítězství nad Vancouverem v poměru 4:3 a oživili tak naděje na postup do play-off.

Ducks zaokrouhlili svůj celkový zisk na 70 bodů a dotáhli se na Minnesotu s Dallasem, tedy celky figurující na deváté a desáté příčce tabulky Západní konference.

Kanadský reprezentační obránce Niedermayer má na kontě již 12 tref z nastavení. Jedná se dokonce o nejvyšší počet mezi všemi obránci NHL od ročníku 1983/84, kdy NHL zavedla model prodloužení.

Ottawa - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
5. Shannon, 30. Kelly, 63. Fisher - 3. Murphy, 30. Hall (Krajíček). Střely na branku: 27:24. Diváci: 19 231.

Chicago - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
38. a rozh. nájezd Versteeg, 45. Brouwer - 6. Brind'Amour, 60. T. Ruutu. Střely na branku: 41:31. Diváci: 21 513.

Anaheim - Vancouver 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
18. Selänne, 27. Getzlaf, 34. Nokelainen, 64. S. Niedermayer - 30. Burrows, 31. Wellwood, 56. Kesler. Střely na branku: 41:35. Diváci: 18 967.