Fotbalový šlágr vyzněl těsně pro mistra: Slavia - Ostrava 1:0

• 326
Desetibodový náskok si v čele fotbalové ligy udržuje obhájce titulu. Slavia v dohrávce 19. kola zdolala Ostravu 1:0. Rozhodl v 25. minutě Marek Jarolím, který dal ve třech jarních zápasech už čtvrtý gól.

Naopak třetí tým podzimu v druhé polovině sezony ještě neskóroval a je až pátý. Přitom v Edenu byl lídrovi vyrovnaným soupeřem. A v úvodu byli hosté chvílemi i lepší.

"Zajímavý zápas, hrálo se útočně. Měli jsme šance, ale bohužel zase jsme je nedali," litoval ostravský kouč Karel Večeřa - více zde.

Slávisté se sice nemohli prosadit, jejich fanoušci trnuli při nebezpečných akcích soupeře, když v tom znenadání udeřil jejich nejlepší střelec jara. Záložník Marek Jarolím, ač není žádným hlavičkářem, si naběhl na nenápadný centr Jandy a hlavou překonal brankáře Vaška. Slavia dala na jaře čtyři góly a všechny vstřelil Jarolím.

on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Běžela 25. minuta a byla to teprve druhá pořádná akce Slavie. Chvíli před gólem po rychlém brejku Fořt nedosáhl na střílený centr Besty.

V bouřlivé kulise se domácím dlouho příliš nedařilo. Jako by si nevěřili, byli zakřiknutí, nedali si pořádnou přihrávku. O rychlých kombinacích na jeden dotek nemohla být řeč. Trenér Jarolím často startoval z lavičky až ke hřišti a rozhazoval naštvaně rukama. Až po přestávce mistr zase předvedl svižný výkon.

Hosté slávisty překvapili jednoduchou hrou, snadno přecházeli přes střed pole a dostávali se do střeleckých pozic. Nejvíc zlobil útočník Střihavka, ač byl na hrotu sám.

Střihavka se dokázal prosadit v souboji jeden na jednoho, mladý stoper Hošek si s ním nevěděl rady. Hosté tak díky němu mohli brzy vést.

Ostravský útočník se v 8. minutě zbavil Hoška, prostrčil míč přes Brabce na úplně volného Lukeše. Ten sám před Vaniakem však začal vymýšlet nesmysly a pak slabě zblízka vystřelil, gólman vyrazil na tyč. Byla to tutová šance, ostravský kapitán podobnou nebude mít do konce ligy.

"Měli jsme štěstí. To byl rozhodující moment, skvěle nás podržel Vaniak," řekl slávistický kouč Karel Jarolím. "Odehráli jsme těžký zápas proti silnému protivníkovi. Nechali jsme mu hodně prostoru, neměli jsme odražené míče. Ale nakonec jsme ten jeden gól dali my."

Hosté za neproměněnou šanci pykali, ale ani po inkasované brance se nevzdali. Lička ve výborné pozici nezpracoval dlouhý pas, střelu Střihavky zase kryl Vaniak.

Podobně dopadli i další fotbalisté Ostravy, ale to už slávistický brankář nemusel vytáhnout těžké zákroky. Největší šanci měl deset minut před koncem střídající Mičola, ale z hranice vápna přestřelil.

To však byla po delší době ojedinělá akce Ostravy, po přestávce se totiž domácí zlepšili, víc útočili a dotírali na hostujícího brankáře. Vašek se vytáhl proti šanci Besty, kryl i tvrdou ránu střídajícího Belaida.

Sedmnáct minut před koncem však nedosáhl na centr Černého, ale dobíhající Pekhart netrefil z pěti kroků prázdnou branku. Mohlo být rozhodnuto, místo toho byl pěkný zápas až do konce otevřený.