San Jose s celkovým ziskem 91 bodů kraluje NHL. Milan Michálek slaví výhru s Jevgenijem Nabokovem. | foto: AP, ČTK

San Jose si výhrou v Dallasu upevnilo pozici lídra NHL

• 0
Pondělní program hokejové NHL obsahoval pouze jediný duel, ve kterém San Jose zvítězilo na ledě Dallasu fotbalovým výsledkem 1:0. Výhru nejlepšího celku zámořské soutěže, jenž nastoupil s českými forvardy Milanem Michálkem a Tomášem Plíhalem, zařídil gólem z 48. minuty talentovaný útočník Devin Setoguchi.

Dlouhodobý lídr tabulky Západní konference celek San Jose Sharks využil slabšího období nejlepšího mužstva Východu z Bostonu a nadále upevňuje své postavení na čele celé NHL.

Naposledy se Žraloci zakousli do Dallasu, který na domácím ledě padl po hubeném skóre 0:1. Tým kapitána Patricka Marleaua tak zvítězil už počtvrté za sebou a vybojoval 91. bod, díky čemuž zvýšil svůj náskok na Bruins na rozdíl tří a na Detroit dokonce pěti bodů.

Hlavní hvězdou utkání byl vyhlášen brankář vítězů Jevgenij Nabokov. Ruský reprezentant zneškodnil všech 29 střel Dallasu a zaznamenal pátou nulu sezony a celkově 45. kariéry.

Jediným střelcem duelu byl teprve dvaadvacetiletý talent v útoku San Jose Devin Setoguchi, jenž v 48. minutě svou 25. trefou sezony ukončil smírný stav 0:0.

Podívejte se na vybrané zákroky bezchybného Nabokova, jenž si mimo jiné poradil i s nebezpečnou střelou domácího Brunnströma: