NARAZIL. Plzeňský kapitán Pavel Hováth neprošel přes slávistického záložníka Petra Trappa, jenž ještě na podzim hrával právě za Plzeň. Přihlíží Jan Hošek. | foto: ČTK

Horváthův návrat do Edenu: zmar během zápasu i po něm

• 333
Zmar ze zápasu v Edenu neměl pro bývalého slávistu Pavla Horvátha konec ani po závěrečném hvizdu. Když chtěl jako kapitán poražené Plzně podepsat zápis, nedopustil ho do chodby ke kabinám rozhodčích pracovník ochranky. "Víš co, tak to podepiš za mě," mávl rezignovaně rukou.

Plzeň v úvodu jara podlehla na Slavii 2:3, ač po hodině hry prohrávala už o tři góly. V závěru mohutně finišovala, ale k remíze utkání nedotáhla.

Horváth hrál ještě na starém stadionu v Edenu, na novém se představil poprvé. Zažil těžké chvíle: dva rychlé góly soupeře v úvodu utkání, během druhé půle třetí branku. Navíc celý zápas poslouchal urážky fanoušků.

A pak ho ještě naštval rozhodčí Hrubeš, že nastavil jen čtyři minuty. Hrubeš přitom začal jako čtvrtý sudí, ale sedm minut před koncem vystřídal zraněného Jílka.

"Nechápu, že nás rozhodčí nenechal ještě chvíli hrát," zlobil se Horváth. "Jak může nastavit jen čtyři minuty, když jen samotné střídání rozhodčích trvalo čtyři minuty. Navíc předtím se nechal ošetřovat a střídalo dalších pět hráčů. Nezlobte se na mě, ale čtyři minuty je prostě málo."

Jste hodně naštvaný?
Nevím, proč Slavii takhle rozhodčí pomáhají. To snad nemá zapotřebí. Na druhou stranu jsem samozřejmě naštvaný na nás. Za porážku si můžeme sami. Celý týden se na něco připravujeme a pak za pár minut zápas prohrajeme. Z prvních dvou střel dostaneme dva góly, to prostě nejde.

Co jste udělali špatně?
Špatně jsme se dohodli při odvrácení míče, který necháme několikrát padnout ve vápně. To je velká chyba. To by potrestal každý soupeř typu Slavie.

Co jste si v 19. minutě za stavu nula dva pomyslel?
Určitě jsem nerezignoval. Konec zápasu ještě nebyl.

Opravdu jste věřil, že s výsledkem můžete ještě něco udělat?
Určitě, protože vedení dva nula je to nejhorší.

Jak to myslíte?
Kdo vede, tak se uspokojí. A když snížíte, soupeře to může rozhodit, znervóznit. Měli jsme tutovku, ale Tomáš Krbeček ji bohužel neproměnil. Kdyby to byla dva jedna, tak by zápas vypadal jinak.

Ale místo toho jste po hloupém faulu brankáře Ticháčka prohrávali nula tři.
No hloupý faul. Myslel si, že míč bude mít...

Ale neměl. Přesto jste v závěru snížili na rozdíl jednoho gólu. Věřil jste, že stihnete vyrovnat?
Mohlo to být zajímavější, kdyby nás rozhodčí nechal ještě dvě minuty hrát.

Za stavu 0:3 vám neuznal gól po střele Koláře. Co jste tomu říkal?
To bylo v pořádku. Dlouho předtím, než Dan vystřelil, tak rozhodčí hru přerušil. To byla jasná situace, to nás nemrzí.

Co říkáte přijetí od slávistických fanoušků?
Myslíte si, že to mohlo být ještě horší?