HRDINA ZÁPASU. Marek Jarolím vstřelil proti Plzni všechny góly svého týmu. | foto: Michal Šula, MF DNES

Jsem ze tří gólů zaskočený, přiznal slávista Marek Jarolím

• 144
Dva pěkné góly z dálky a proměněná penalta - hattrick. Fotbalový záložník Marek Jarolím byl v pondělním utkání proti Plzni (3:2) k neudržení a sám obstaral další výhru Slavie, která má v čele tabulky už devítibodový náskok.

"Jsem z toho trošku zaskočený, vždyť je to můj první hattrick v lize," popisoval své pocity po zápase Jarolím. "Vedli jsme už tři nula a pak to strašně zdramatizovali. Závěr byl dost hektický, takže je to docela cenné vítězství."

Jarolím přišel do Slavie právě z Plzně. Teď dal svým bývalým kamarádům hned v úvodu zápasu najevo, že body si z Edenu rozhodně neodvezou. Dva pěkné góly v první dvacetiminutovce znamenaly pro úřadujícího mistra rozhodující náskok. Hattrick dokonal ve druhém poločase z pokutového kopu.

"Asi bych si dost vyčítal, kdybych na penaltu nešel. Jsme na ni určeni tři, ale vedli jsme o dva góly, tak jsem si míč vzal já. Ostatní mě nechali," uvedl Jarolím. "

Penaltu proměnil bez problémů. Brankář Ticháček skočil k pravé tyči, Jarolím střílel k levé.

I předchozí dva góly byly mazácké!

Nejdřív se ve třinácté minutě zasekávačkou zbavil dvou protihráčů a levačkou poslal míč z hranice velkého vápna pod břevno plzeňské branky. O šest minut později dostal míč na skoro stejném místě a tentokrát pravou nohou zvýšil už na 2:0.

Jarolímův hattrick

Pro Jarolíma to byl první hattrick v kariéře. V této sezoně vstřelil druhou, třetí a čtvrtou ligovou branku, nastoupil ve všech sedmnácti zápasech. Dohromady má na kontě 13 gólů z 93 utkání.

"Byly to docela pěkné góly," culil se při vzpomínce na hlavní okamžiky zápasu.

Slavia hlavně díky Jarolímovým gólům zvýšila vedení v lize už na devět bodů před druhou Mladou Boleslaví, na Ostravu a Spartu má desetibodový náskok.

"Od titulu jsme pořád stejně daleko. Boleslav sice zakolísala, ale nás ještě čeká třináct důležitých zápasů."

1. AC Sparta PrahaSparta 28 22 4 2 62:22 70
2. SK Slavia PrahaSlavia 28 21 5 2 58:20 68
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 28 18 4 6 63:32 58
4. FC Baník OstravaOstrava 28 13 5 10 43:33 44
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 28 11 7 10 47:44 40
6. 1. FC SlováckoSlovácko 28 11 6 11 36:37 39
7. FC Slovan LiberecLiberec 28 10 8 10 44:44 38
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 28 10 6 12 37:39 36