Coloradský útočník Milan Hejduk (vpravo) právě dává jeden ze svých dvou gólů v utkání s Torontem. | foto: Reuters

Eliáš předčil v přímém souboji Krejčího, Hejduk dal dva góly Colorada

• 5
Utkání mezi Bostonem a New Jersey nabídlo konfrontaci dvou nejproduktivnějších Čechů v hokejové NHL. Z vítězství a také ze vstřeleného gólu se mohl radovat zkušenější Patrik Eliáš, jehož Devils uspěli 4:3 po prodloužení. Dvěma góly se blýskl střelec Milan Hejduk a za Floridu skórovali pro změnu Frolík s Dvořákem.

Sedmé vítězství v řadě, z nichž šest se zrodilo na kluzištích soupeřů.

Touto skvostnou bilancí se mohou pyšnit hokejisté New Jersey, lídři Atlantické divize a aktuálně druhý nejlepší celek Východní konference. Na jejím čele stále zůstává Boston Bruins, přestože naposledy padl a to právě v souboji s Devils.

Hosté v aréně TD Banknorth Garden udeřili v zahajovací i prostřední třetině. Díky trefě kapitána Jamie Langenbrunnera z oslabení a využité přesilovce Zacha Pariseho po čtyřiceti minutách hry vedli již dvougólovým rozdílem.

Boston zabral až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy neprůstřelnost brankáře Scotta Clemmensena odčarovali hned tři střelci v rychlém sledu za sebou. Skóre postupně otočili Chuck Kobasew, Marc Savard a Dennis Wideman. Centr David Krejčí, jenž s 53 body (18+35) platí za druhého nejproduktivnějšího Čecha v NHL, se tentokrát neprosadil.

Po ztrátě vedení na sebe ovšem upozornil jiný Čech. Vyrovnání na 3:3 a s ním spojené prodloužení si totiž v dresu Devils v čase 58:15 vynutil Patrik Eliáš. Třebíčský rodák se natlačil do prostoru před brankáře Tima Thomase, načež po nahození z rohu kluziště od Briana Gionty puk odrazem od jeho brusle zapadl do sítě.

Dvaatřicetiletý levý křídelní forvard si tak vylepšil statistiky na 56 bodů za 22 branek a 34 asistencí. V nastaveném čase navíc završil vítězný obrat New Jersey svým druhým zásahem kapitán Jamie Langenbrunner, jenž se nejlépe zorientoval v prostoru před brankou po ráně od modré čáry z hole obránce Colina Whitea.

Podívejte se na vyrovnávající trefu Eliáše a vítěznou branku Langenbrunnera:

Dva góly Hejduka Coloradu na výhru nestačily

Hokejisté Colorada se již přehoupli přes polovinu druhé nejdelší zápasové série v klubové historii, co se domácích představení týče. Před svými fanoušky mají Avalanche, kteří postrádají zraněné elitní centry Paula Stastného a Joe Sakica, odehrál hned osm utkání za sebou.

Po pěti duelech však mají na kontě jen jediné vítězství. Chabou bilanci si hodlali vylepšit zejména proti trápícímu se Torontu. Hokejisté Maple Leafs ovšem na ledě Pepsi Areny ukončili své čtyřzápasové čekání na výhru, když triumfovali v poměru 7:4.

Dvěma góly se v dresu Avalanche rval o body do tabulky český střelec Milan Hejduk (49z. 17+19). Pardubický odchovanec svým druhým zásahem utkání v 30. minutě vyrovnával průběžný stav na 3:3. Naději na bodový zisk domácím vracel ještě v 44. minutě bek John-Michael Liles, jenž pro změnu upravil skóre na 4:4.

Na následné trefy útočníků Toronta Jasona Blakea, Matta Stajana a Dominica Moorea již ale Colorado nenašlo odpověď. V dresu vítězů si připsal bod za asistenci také český zadák Tomáš Kaberle.

Vokoun, Frolík a Dvořák táhli Floridu

Hokejisté Montrealu nastoupili na závěr své pětizápasové šňůry venkovních představení na ledě Floridy, která společně s rivaly z Jihovýchodní divize z Caroliny kvůli nevýrazným výkonům propadajícího se Pittsburghu aktuálně bojuje o poslední pozici zajišťující postup do play-off Východní konference.

Panthers proti Canadiens dokázali potvrdit svou zvedající se formu, když po úterní výhře nad Philadelphií v poměru 3:2 uspěli i ve druhém startu po pauze pro All Star Game a sice jednoznačně 5:1.

Další skvělý výkon podal brankář Tomáš Vokoun, kterého od čistého konta dělila pouze trefa krajana Roberta Langa. Litvínovský odchovanec svou sedmnáctou trefu sezony zaznamenal v 21. minutě, kdy upravil stav z pohledu domácích na 2:1. Floridě ale následně vrátil dvougólové vedení slovenský reprezentant Richard Zedník a v závěrečné dvacetiminutovce navíc skórovali Češi Radek Dvořák a Michael Frolík.

Prvně jmenovaný odchovanec českobudějovického hokeje proměnil trestné střílení, přičemž produktivní nováček Frolík své jedenácté trefy dosáhl ze hry za asistencí Stephena Weisse a Cory Stillmana.

Podívejte se na nejdůležitější okamžiky zápasu:

Detroit padl počtvrté v řadě

Venkovní porážky se San Jose (5:6), Phoenixem (3:6) a Columbusem (2:3PP) nedokázali hokejisté Detroitu odčinit ani po návratu do domovské Joe Louis Arény.

Čtvrtou porážku v řadě totiž obhájcům Stanley Cupu před jejich vlastními fanoušky uštědřil Dallas Stars. Po výsledku 2:4 si Red Wings vytvořili černý rekord sezony v počtu proher za sebou, přičemž rovněž přerušili svou sérii sedmi domácích vítězství.

V sestavě Red Wings se po ze strany NHL vynucené jednozápasové pauze, kvůli vynechání All Star Game z důvodů rekonvalescence drobných zranění, objevili Pavel Dacjuk a Nicklas Lidström. Nenastoupili však zraněný bek Brad Stuart a forvard Henrik Zetterberg, jenž nedávno podepsal lukrativní dvanáctiletý kontrakt.

Dallas si postupně vypracoval čtyřbrankové vedení, když se trefili Steve Ott, Jere Lehtinen, Chris Conner a Loui Eriksson. Detroit dokázal jen zkorigovat nepříznivé skóre zásluhou Mariána Hossy a Andrease Lilji.

VÝSLEDKY

Boston - New Jersey 3:4 v prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:1)
43. Kobasew, 48. Savard, 14. Wideman - 16. a 62. Langenbrunner, 34. Parise, 59. Eliáš. Střely na branku: 27:30. Diváci: 17 565.

Carolina - Tampa Bay 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
26. Larose, 39. Cullen, 59. E. Staal - 17. Recchi, 46. Malone. Střely na branku: 31:29. Diváci: 16 405.

Atlanta - NY Islanders 4:5 (0:4, 0:0, 4:1)
41. Bogosian, 47. Peverley, 49. Reasoner, 60. Kovalčuk - 8. a 53. Okposo, 1. Hunter, 11. Jackman, 14. Weight. Střely na branku: 37:33. Diváci: 15 200.

Florida - Montreal 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
4. Bouwmeester, 16. Weiss, 35. Zedník, 52. Dvořák z trest. střílení, 54. Frolík - 21. Lang. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 36 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,2 procenta. Střely na branku: 36:36. Diváci: 16 334.

St. Louis - Ottawa 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
14. Winchester - 11. a 60. Fisher, 59. Regin. Střely na branku: 23:30. Diváci: 18 639.

Colorado - Toronto 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
22. a 31. Hejduk, 14. Stewart, 44. Liles - 35. a 59. Moore, 2. Antropov (T. Kaberle), 24. Grabovskij, 30. Finger, 46. J. Blake, 56. Stajan. Střely na branku: 20:30. Diváci: 15 216.

Detroit - Dallas 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
25. Marián Hossa, 36. Lilja - 11. Ott, 12. Lehtinen, 19. Conner, 23. Eriksson. Střely na branku: 24:23. Diváci: 20 066.

Los Angeles - Chicago 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
15. a 60. Brown, 17. Stoll, 26. O'Sullivan, 49. Frolov - 48. Bolland, 52. Sharp. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18 118.

San Jose - Phoenix 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
26. Ehrhoff, 60. Goc. Střely na branku: 29:24. Diváci: 17 496.