Liverpool - Eceron: liverpoolský Albert Riera (vlevo) v souboji s Philem Nevillem z Evertonu.

Liverpool - Eceron: liverpoolský Albert Riera (vlevo) v souboji s Philem Nevillem z Evertonu. - Liverpoolský Albert Riera (vlevo) v souboji s Philem Nevillem z Evertonu. | foto: Reuters

Liverpool se do čela nevrátil, s Evertonem přišel v závěru o výhru

• 48
Fotbalisté Liverpoolu propásli šanci vrátit se do čela tabulky anglické ligy před Manchester United. V dohrávce 22. kola s Evertonem vedli ještě na začátku 87. minuty zásluhou Gerrarda 1:0, hosté však vyrovnali zásluhou Cahilla.

Manchester si tak udržel vedení, ovšem jen díky lepšímu skóre. Má však odehrán o jeden zápas méně.

Domácí Liverpool dlouho nemohl vyzrát na pevnou obranu hostů, která již pět utkání neinkasovala. Pomohl mu až mokrý trávník, po kterém se svezla tvrdá rána Gerrarda z 25 metrů.

Stejně jako v dalších víkendových zápasech 22. kola se výsledek měnil v samotném závěru, kdy vložil nehlídaný Cahill svou hlavu do centru Artety. Australský reprezentant je expertem na tato derby, do sítě slavnějšího Liverpoolu se trefil v Premier League již počtvrté.

Fotbalisté Chelsea se dlouho trápili s outsidery z týmu Stoke. Ten ještě na začátku 88. minutě vedl nad londýnským klubem 1:0 díky trefě Delapa. Drtivý finiš domácích ale nejprve přinesl vyrovnání Bellettiho a ve čtvrté minutě nastavení vítěznou trefu kapitána Franka Lamparda.

Chelsea se na domácím stadionu Stamford Bridge proti urputně bránícímu Stoke dlouho trápila a po hodině zápasu dokonce nečekaně prohrávala. Po dlouhém pasu se uvolnil hostující Delap, prosmýkl se přes obranné duo Alex - Cole a zblízka přehodil brankáře Petra Čecha.

Záložník Stoke je známý především svými neobvykle dlouhými autovými hody, nyní ale dokázal, že umí velmi dobře hrát také nohama.

Po inkasovaném gólu vyvinuli domácí obrovský tlak, z kterého v 88. minutě nejdříve hlavou vyrovnal střídající obránce Belletti a v předposlední minutě nastaveného času rozhodl nechytatelnou ranou k tyči zastupující kapitán "Blues" Lampard.

Podobné trápení Jako Chelsea prožili i fotbalisté Manchesteru United, o jejichž výhře na hřišti Boltonu rozhodl až v 90. minutě útočník Berbatov. Jeho gól poslal United poprvé v sezoně na první místo tabulky.

Manchester se v Boltonu dlouho nemohl prosadit a střelecké pokusy "Reds" většinou končily na výborně chytajícím domácím brankáři Jääskeläinenovi. Rozhodující okamžik utkání přišel až v poslední minutě normální hrací doby, kdy Tevez odcentroval na svého partnera z útoku Berbatova, který se tváří v tvář finskému brankáři nemýlil.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

Arsenal poslal na hřišti Hullu do vedení po půlhodině tožský kanonýr Adebayor, který naskočil na roh Van Persieho. V 65. minutě sice domácí vyrovnali, ale osm minut před koncem vrátil Nasri vedení na stranu svěřenců Arséna Wengera.

Asistoval mu opět nizozemský útočník Robin van Persie, který za několik minut později vyzval svou třetí gólovou přihrávkou v zápase ke skórovaní střídajícího Bendtnera. Hull potvrdil špatnou formu z posledních zápasů a už popáté za sebou v lize prohrál.

Aston Villa v Sunderlandu prohrávala od 11. minuty, ale v druhé půli skóre otočila a zvítězila potřetí za sebou. Blackburn doma jasně porazil
Newcastle 3:0, stejným výsledkem West Bromwich zdolal Middlesbrough.

Fotbalisté Fulhamu sice po téměř osmi hodinách skórovali na hřišti soupeře, přesto londýnské derby proti West Hamu prohráli 1:3. Přišli tak o svou devět zápasů trvající sérii bez porážky a v tabulce klesli na desáté místo, kam je odsunul právě West Ham.

Kladiváři nastoupil v útoku bez Velšana Craiga Bellamyho, čímž se ještě více rozvířily spekulace ohledně jeho přestupu. Jeho náhradník David Di
Michele však nabídnutou šanci skvěle využil. Již v 7. minutě si nabíhal za obranu, hostující obránce Pantsil, který ještě loni oblékal dres West Hamu, mu hrudí nechtěně zpracoval míč a Di Michele otevřel skóre.

S Fulhamem to v tu chvíli nevypadalo dobře, jelikož na hřišti soupeře v
lize skóroval naposledy na konci října proti Portsmouthu. Sérii však po 475 minutách ukončil parádní ranou Paul Konchesky.

Levý bek Fulhamu však byl smutným hrdinou zápasu, protože po hodině hry ztratil u svého vápna míč a poté musel faulovat unikajícího Carltona Colea.

Nařízenou penaltu proměnil Mark Noble a zajistil West Hamu výhru. Tu ještě po přihrávce Di Micheleho potvrdil Cole. Z výhry se tak radoval i český brankář Marek Štěch, který se podruhé za sebou objevil na lavičce West Hamu. Na ní zastoupil dalšího českého gólmana Jana Laštůvku, jenž chybí kvůli zranění.

Střeleckou smůlu protrhl i Tottenham, jenž v lize skóroval poprvé po 401
minutách. V duelu s Portsmouthem mu to však pomohlo jen k remíze 1:1. Po bodovém zisku Tottenhamu tak má posledních pět celků anglické ligy shodně 21 bodů.

Tottenham byl od začátku jasně lepší a hosté drželi bezbrankový stav díky skvělým zákrokům brankáře Davida Jamese, na kterého jen v první půli směřovalo deset přímých střel. Domácí na střeleckou nemohoucnost doplatili po hodině hry, kdy se prosadil aktivní Nugent a zaznamenal první gól v sezoně.

Tottenham však zachránila čerstvá posila právě z Portsmouthu. Jermain Defoe v 70. minutě napřáhl zpoza vápna a střelou mezi nohama obránce zaznamenal svůj první gól po návratu do Tottenhamu.

Výsledky - 22. kolo:
Blackburn - Newcastle 3:0 (66. a 86. Roberts, 61. McCarthy z pen.), Bolton - Manchester United 0:1 (90. Berbatov), Chelsea - Stoke 2:1 (88. Belletti, 90.+3 Lampard - 60. Delap), Manchester City - Wigan 1:0 (53. Zabaleta), Sunderland - Aston Villa 1:2 (11. Collins - 60. Milner, 80. Barry z pen.), West Bromwich - Middlesbrough 3:0 (54. a 67. Koren, 4. Brunt), Hull - Arsenal 1:3 (65. Cousin - 30. Adebayor, 82. Nasri, 86. Bendtner), West Ham United - Fulham 3:1 (7. Di Michele, 59. Noble z pen., 77. C. Cole - 22. Konchesky), Tottenham - Portsmouth 1:1 (70. Defoe - 59. Nugent), Liverpool - Everton 1:1 (68. Gerrard - 87. Cahill).