Radost fotbalistů Manchesteru.

Radost fotbalistů Manchesteru. | foto: Reuters

Manchester United vyučil Chelsea, Čech třikrát kapituloval

• 68
Stadion Old Trafford se otřásal nadšením, fotbalisté Manchesteru United se uznale plácali po ramenou. Ve šlágru 21. kola anglické ligy bez milosti potopili Chelsea. Její brankář Petr Čech inkasoval hned třikrát.

Fotbalisté Chelsea nezvládli jeden z klíčových zápasů v boji o titul a z hřiště Manchesteru United si odvezli jasnou porážku 0:3. Manchester se tím přiblížil k druhé Chelsea na rozdíl jediného bodu. Na vedoucí Liverpool ztrácí pět bodů, ale má dvě dohrávky k dobru. K tomu už v sedmém zápase za sebou neinkasoval, naopak brankář Chelsea Petr Čech dostal tři góly znovu téměř po roce.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

Chelsea před zraky svého bývalého kouče Josého Mourinha, který zápas sledoval také kvůli osmifinálovému utkání Ligy mistrů jeho Interu Milán právě s Manchesterem, téměř nic nepředvedla. Navíc opět doplatila na špatné bránění standardních situací.

V nastavení první půle totiž Manchester vybojoval rohový kop, který Rooney rychle rozehrál chytrým signálem a Cristiano Ronaldo překonal Čecha. Rozhodčí však gól chybně neuznali, jelikož nečekanou Rooneyho rozehrávku podobnou té, kterou kdysi předvedl Rudolf Otepka v dresu Příbrami, nepostřehli.

Manchester to však příliš nemrzelo. Opětovnou rozehrávku totiž prodloužil Berbatov a Vidič hlavou v pádu již otevřel skóre. Po změně stran pak další centr ze strany usměrnil za Čechova záda Rooney a v samotném závěru Ronaldovu rozehrávku přímého kopu tečoval nekrytý Berbatov. Chelsea s Čechem v brance naposledy tolikrát inkasovala před rokem, kdy remizovala s Aston Villou 4:4.

To gólman Manchesteru Van der Sar neinkasoval již 762 minut a útočí na historicky druhý nejlepší výkon v neprůstřelnosti, který má hodnotu 770 minut. Na absolutní rekord, který drží právě Čech, však má zatím stále výrazný odstup. Čech v sezoně 2004/2005 neinkasoval 1025 minut.

Manchester United - Chelsea

"Chelsea měla lepší držení míče, a oni bývají nebezpeční, když drží míč. Dnes si ale nevytvořili jedinou vážnější šanci," řekl po zápase trenér Manchesteru Alex Ferguson televizní stanici Sky Sports. "Věděli jsme, že pokud chceme titul, musíme doma porážet naše soupeře. A to se povedlo," dodal.

Kouč Chelsea Luis Felipe Scolari nezapíral, že jeho svěřenci měli špatný den. "Jeli jsme sem s cílem vyhrát, ale nyní se musíme zamyslet nad tím, co se tady stalo. Zvláště s některými hráči. Úplně nás tady zničili," uznal Scolari, kterému podle britského tisku hrozí odvolání.

Naplno bodoval Arsenal, který porazil na svém hřišti Bolton. "Gunners" dlouho naráželi na tuhý odpor hostů, kteří se téměř nepouštěli za půlicí čáru a i díky pohotovým zákrokům brankáře Jääskeläinena dlouho drželi na londýnském Emirates Stadium bezbrankovou remízu. Hrdinou utkání se však stal dvacetiletý dánský útočník Bendtner, který po deseti minutách pobytu na hřišti proměnil nahrávku Van Persieho ve vítěznou branku.

Liverpool zopakoval proti Stoke výsledek vzájemného zápasu z úvodu sezony. Oba celky měly v utkání několik slibných příležitostí a na obou stranách také zazvonila branková konstrukce, kterou liverpoolský kapitán Gerrard trefil dokonce dvakrát. "Reds" mají v čele tabulky náskok čtyř bodů před druhou Chelsea, která se v nedělním šlágru kola střetne s Manchesterem United.

Stoke - Liverpool

Aston Villa porazila poslední West Bromwich 2:1, skóre takzvaného West Midlands Derby otevřel v 19. minutě přesnou hlavičkou domácí obránce Davies. Druhý gól přidal těsně před přestávkou kanonýr Agbonlahor, který zaznamenal svou desátou ligovou trefu.

Český útočník West Bromwiche Roman Bednář nastoupil až na druhý poločas a hned po několika minutách na hřišti asistoval spoluhráči Morrisonovi při snížení na 1:2. Příchod pětadvacetiletého reprezentanta sice hru hostů oživil, ale Aston Villa si už vítězství pohlídala a uštědřila svému soupeři osmou venkovní porážku za sebou.

VIDEO

Sestřihy všech zápasů najdete po skončení kola na fotbal.idnes.cz

Everton si doma poradil s Hullem a třetím vítězstvím za sebou potvrdil současnou formu. Nováčkovi se po dobrém úvodu soutěže naopak vůbec nedaří a už počtvrté za sebou nebodoval.

Trápící se Middlesbrough doma remizovalo se Sunderlandem a na výhru čeká už devět zápasů. Domácí mužstvo poslal do vedení v poslední minutě prvního poločasu brazilský forvard Alves a svým gólem přerušil střeleckou impotenci "Boro", která trvala dlouhých 375 minut. Hosté vyrovnali osm minut před koncem.

Body se dělily i v zápase, v kterém Newcastle přivítal West Ham. Domácí dostal do vedení v 19. minutě anglický reprezentant Owen, ale hosté odpověděli za deset minut zásluhou Bellamyho. West Ham v 55. minutě dokonce otočil vývoj utkání, ale poslední slovo měli opět domácí. Na konečných 2:2 vyrovnal dvanáct minut před koncem při svém prvním ligovém startu dvacetiletý odchovanec Newcastlu Andrew Carroll.

Wigan - Tottenham

Fotbalisté Tottenhamu Hotspur vyšli ve třetím ligovým utkání za sebou střelecky naprázdno a po prohře 0:1 na hřišti Wiganu zůstávají na příčkách znamenající sestup. Naopak Wigan, kterému výhru v první nastavené minutě zajistil hlavou obránce Maynor Figueroa, vyhrál počtvrté v řadě a pošesté z posledních sedmi zápasů.

Tottenhamu k prolomení střelecké impotence nepomohla ani staronová posila Jermain Defoe, který se v týdnu vrátil do londýnského celku po ročním působení v Portsmouthu. Se spoluhráči se zatím jen sehrával, hlavně s partnerem z útoku Pavljučenkem se na hřišti často pletl.

Tottenham čeká na vstřelený gól již 330 minut, i proto v závěru hlídal alespoň bod za bezbrankovou remízu. Jenže v nastavení jeho obránci neuhlídali při rohovém kopu Figuerou, který zajistil všechny tři body Wiganu.

Zápasy Fulham - Blackburn a Portsmouth - Manchester City byly odloženy kvůli promrzlé hrací ploše.

Výsledky - 21. kolo:
Aston Villa - West Bromwich 2:1 (19. Davies, 41. Agbonlahor - 49. Morrison), Arsenal - Bolton 1:0 (84. Bendtner), Everton - Hull 2:0 (18. Fellaini, 45.+1 Arteta), Middlesbrough - Sunderland 1:1 (45. Alves - 82. Jones), Newcastle - West Ham United 2:2 (19. Owen, 78. Carroll - 29. Bellamy, 55. Cole), Stoke - Liverpool 0:0, Wigan - Tottenham 1:0 (90.+1 Figueroa), Manchester United - Chelsea 3:0 (45.+1 Vidič, 63. Rooney, 87. Berbatov), Fulham - Blackburn (odloženo), Portsmouth - Manchester City (odloženo).