Radek Sňozík, gólman Bohemians 1905, se ohlíží za letícím míčem. I díky jeho zákrokům tým postoupil do semifinále. | foto: ČTK

Bohemians do semifinále Slavii nepustili, o trofej hraje i Liberec

• 89
Liberec a také Bohemians 1905 budou bojovat v neděli o trofej na halovém turnaji Fortuna Víkend šampionů. Oba týmy postoupily ze skupiny B, druholigové mužstvo dokonce na úkor mistrovské Slavie. Poslední - bez jediného bodu - skončila Austria Vídeň.

Skupinu B vyhrál Liberec se sedmi body. S Bohemians uhrál remízu, další dva soupeře Slavii a Austrii porazil i díky trefě gólmana Hauzra, jenž skóroval střelou přes polovinu hřiště.

Druhé místo nakonec uhájili Bohemians v přímém souboji proti Slavii. Jejich vzájemným duelem sobotní klání v O2 areně gradovalo, vždyť se srazily týmy s nejpočetnějšími a nejhlasitějšími skupinami fanoušků v hale! Bohemians díky remíze 2:2 zůstali o bod právě před Slavií.

Austria Vídeň byla nejslabší, nezískala ani bod a v jednom ze zápasů dokonce nedala ani gól.

Konečná tabulka skupiny

Z V R P S B
1. Liberec 3 2 1 0 9:6 7
2. Bohemians 3 1 2 0 12:7 5
3. Slavia 3 1 1 1 7:5 4
4. Austria Vídeň 3 0 0 3 5:15 0

Zápasy ve skupině A byly živější, méně taktikou svázané a padalo v nich daleko víc gólů. Přesně dvakrát tolik: 66 proti 33. Z bláznivých kanodád nakonec postoupili do semifinále fotbalisté Sparty a Mladé Boleslavi.

Třetí místo až po porovnání vzájemných zápasů obsadil Slovan Bratislava. Poslední skončil loňský šampion Žižkov, letos nezískal ve skupině ani jeden bod.

O zápasech skupiny A čtěte ZDE

Nedělní program začne v 10.30 zápasem o sedmé místo, v němž se utkají Žižkov a Austria Vídeň. Semifinále rozehrají Sparta proti Bohemians 1905 a Mladá Boleslav s Libercem. Souboj o konečné páté místo čeká Slavii se Slovanem Bratislava. Finálový program pak zpestří exhibice starých gard Sparty a Slavie.

I nedělní program vám opět přinese internetová televize iDNES.tv živě.

Podrobný průběh všech zápasů ZDE

Liberec - Bohemians 2:2
Bohemians málem doplatili na útočné choutky gólmana Sňozíka. Brankář se totiž vytáhl na půlku, jenže chyboval, mizernou přihrávkou odevzdal míč soupeři a liberecký útočník Smetana ho gólem potrestal. Bohemians ale brzy vyrovnali, ve třech šli na libereckou branku, míč se dostal až k Ibragimovi, který už snadno doklepával míč za čáru. Výsledkem 2:2 už zápas skončil, ač v úplném závěru ještě hlavičkoval Škoda.

I v prvním poločase Liberečtí vedli, když se trefil Gebre Selassie, za Bohemians vyrovnával Rychlík. Hrálo se s větším důrazem na obranu než ve skupině A.

Góly: 8. Gebre Selassie, 22. Smetana - 12. Rychlík, 24. Ibragimov.

Slavia - Austria Vídeň 3:0
Pohodové vítězství Slavie. Dokonce i brankář Vaniak se pustil do útočení. Když na hranici pokutového území vyrazil míč, vyběhl za ním, vyvezl ho na polovinu soupeře a pravačkou zakončil. Gól však nedal, branku netrefil. Ale hlavně žádný nepustil! Vůbec jako první gólman na letošním turnaji zvládl zápas s nulou. I díky němu Slavia snadno vyhrála.

První gól dal záložník Tavares, když šťastně přehodil gólmana soupeře. Druhou branku přidal obránce Šiklič, jenž předtím parádní bombou napálil břevno. Třetí trefa přišla po kombinační akci. Jarolím, i když už mohl zakončovat, ještě příhrál Černému, který ve skluzu skóroval.

Góly: 10. Tavares, 19. Šiklič, 22. Černý.

Bohemians - Austria Vídeň 8:3
Osmkrát jásal zelenobílý svět v rohu O2 areny. Bohemians nastříleli Austrii osm gólů a snadno soka přehráli. Jen v prvním poločase to vypadalo na vyrovnaný zápas. Rakouský host na turnaji dokázal dvakrát rychle odpovědět na náskok Bohemians.

V druhém poločase už byla převaha Bohemians citelná. Hattrick zaznamenal Strnad, dvakrát se trefil Adam, pro kterého obě branky připravil přihrávkami Morávek. Talentovaný záložník se vrátil ze stáže v Schalke a předvedl se i na tomto turnaji. Sám dal také jeden gól.

Góly: 4., 13. a 17. Strnad, 10. Škoda, 20. Morávek, 25. a 29. Adam - 5. Dimič, 11. Krammer, 24. Sun.

Slavia - Liberec 2:3
Gólmani v hlavní roli, zejména liberecký Hauzr. Nejprve se zapsal mezi střelce. S míčem vyrazil od vlastního pokutového území k polovině hřiště, u středového kruhu napřáhl a zaskočil Vaniaka v brance Slavie. Jenže pak, za stavu 2:1 pro Liberec zase hrubě chyboval. Tak dlouho otálel s rozehrávkou, až se k němu dostal slávistický záložník Černý a Hauzr ho nastřelil. A míč od slávisty doskákal do branky. Vyrovnáno 2:2.

Nakonec však slavili fotbalisté Liberec. Patnáct vteřin před koncem zápasu se prosadil z levé strany Papoušek, prudkou ranou překonal gólmana Vaniaka.

Góly: 12. Ivana, 28. Černý - 8. Hauzr, 25. Vlasko, 30. Papoušek.

Austria Vídeň - Liberec 2:4
Libereckým fotbalistům pomohly k vítězství dobře zahrané rohy, dali z nich dva góly. Nejprve si na přihrávku naběhl Dejmek a bez přípravy pálil levačkou. V druhém poločase podobně skóroval Gebre Selassie, po rohu zakončoval z první pravačkou. Jen trefy z rohů by však libereckému týmu nestačily. Výhru zajistil až útočník Nezmar dvěma zásahy, které dal mezi nohama brankáře Böcsköra. Nejdřív ho propálil z úhlu, potom úspěšně zakončil sólový nájezd.

Austria prohrála i třetí zápas. Liberci dala dva góly: Na začátku druhého poločasu nejdřív vyrovnala na 1:1 při početní výhodě, když liberecký Vlasko dostal za faul žlutou kartu a tedy trest na dvě minuty. Druhým gólem jen snižovala na 2:3.

Góly: 17. Krammer, 28. Dimič. - 8. Dejmek, 20. Gebre Selassie, 23. a 29. Nezmar.

Bohemians - Slavia 2:2
Sobotní program gradoval zápasem týmů, které měly v hale největší podporu! A zápas měl nasazení a spád. Bohemians vedli, na gól talentovaného Morávka odpověděl pěknou střelou bez přípravy Šenkeřík. Další góly padly v početní výhodě. Nejprve trestal žlutou kartu pro soupeře Moravec z Bohemians, pak se při hře čtyř proti třem prosadil Ivana.

Slávisté potřeboval v utkání zvítězit, tlačili se dopředu, stáhli ze hry i gólmana Diviše a byli v poli v pěti. Ale ani to jim nepomohlo. Bohemians uhlídali remízu, která jim stačí k postupu. Slávisty čeká jen zápas o páté místo.

Góly: 6. Morávek, 15. Moravec - 9. Šenkeřík, 24. Ivana.