Radost New Jersey: Eliáš a Parise

Radost New Jersey: Eliáš a Parise - Eliáš a Parise z New Jersey se radují z gólu. | foto: Reuters

Eliášovi dodatečně připsali asistenci. Už je v první desítce bodování NHL

• 0
Český hokej má díky Patriku Eliášovi svého zástupce v nejlepší desítce bodování NHL. Povedlo se mu to ještě dřív, než vůbec útočník New Jersey zasáhl do úterního utkání na ledě Caroliny. Z 11. na 9. místo mu totiž pomohla dodatečně dopsaná asistence z nedělního utkání s Ottawou.

Devils doma porazili soupeře 4:3 gólem Rolstona v prodloužení. Eliáš si původně v utkání připsal dva body za dvě přihrávky. Ta třetí - při vyrovnávací trefě jeho spoluhráče a kapitána týmu Langenbrunnera - mu byla do statistik dopsána až v úterý.

Eliáš má tak na svém kontě už 44 bodů za 17 gólů a 27 asistencí. Do konce základní části mu zbývá 44 zápasů, v níž by mohl dobře rozjetou sezonu dotáhnout až k magické hranici 100 bodů.

Na sestřihu z utkání, který si můžete prohlédnout, však není jeho třetí bod přímo vidět. Eliáš při přesilovkové akci přihraje u pravého mantinelu obránci Oduyovi, který pak přenechá puk Langenbrunnerovi, jenž s ním vjede do obranného pásma Ottawy a trefí se přesně k levé tyčce. Vyrovná tak na 3:3 a duel dospěje do prodloužení.