Paul Mara, Petr Průcha, Chris Drury a Michal Rozsíval (zleva) se radují z gólu Rangers v utkání s Pittsburghem. | foto: AP, ČTK

Rozsíval s Průchou asistovali u výhry Rangers nad Pittsburghem

• 1
Trápení hokejistů Pittsburghu pokračuje. Tým kanadského kapitána Sidney Crosbyho padl už popáté v řadě poté, co nedokázal najít recept na skvěle chytajícího Henrika Lundqvista. I díky asistencím Michala Rozsívala (0+2) a Petra Průchy (0+1) tak Rangers zvítězili v poměru 4:0.

V loňské sezoně 2007/2008 byl s deseti čistými konty nejlepším gólmanem NHL. Letos se premiérové nuly dočkal až 5. ledna ve svém 34. startu v dresu Rangers, když vychytal hokejisty Pittsburghu.

Kromě nuly si však švédský gólman Henrik Lundqvist, jenž tak rázně uťal spekulace o slabší formě z posledních týdnů, připsal ještě další zápis. Stal se totiž pátým brankářem historie NHL, který ve svých čtyřech úvodních sezonách vychytal vždy nejméně 20 výher.

"Je prostě skvělý, skvělý gólman. Jednou bude zapsán do historie jako jeden z nelepších hráčů Rangers. O tom nepochybuju," chválil svého svěřence kouč Tom Renney, kterého kromě Lundqvista potěšili rovněž střelci Nigel Dawes, Paul Mara, Chris Drury a Scott Gomez.

Dawes s Marou využili v 1. a 38. minutě přesilové hry, přičemž kapitán Chris Drury ve 43. minutě pojistil vedení trefou na 3:0. Následně navíc společně s Michalem Rozsívalem připravil čtvrtou branku při závěrečné power-play Pittsburghu pro Scotta Gomeze.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen podle očekávání brankář Lundqvist, jenž zneškodnil všech 27 střel Pittsbughu včetně pěti pokusů Sidney Crosbyho. Český forvard Rangers Petr Průcha asistoval u branky na 2:0 a bodoval tak už ve třetím zápase v řadě. Produktivita naopak opustila lídra kanadského bodování NHL Jevgenije Malkina, který z posledních sedmi startů vyprodukoval jen dvě přihrávky.

Už za rozhodnutého stavu se do sebe pustili bitkaři obou mužstev Eric Godard a domácí Colton Orr:

Edmonton i bez Hemského porazil Islanders

Posledních třináct venkovních zápasů v podání týmu New York Islanders? Třináct porážek. Touto nelichotivou bilancí se tým kouče Scotta Gordona prezentuje po pondělním nezdaru z ledu Edmontonu.

Oilers v domácí aréně Rexall Place uspěli těsně 3:2, přestože po zahajovací dvacetiminutovce prohrávali o dva góly. Hosty poslali do vedení Kyle Okposo a Blake Comeau.

V prostřední třetině však kanadské mužstvo srovnalo krok, když se trefili Kyle Brodziak a Jason Strudwick. Rozhodující akci zápasu si pak na 50. minutu schoval útočník Andrew Cogliano.

Edmonton se v zápase musel opět obejít bez služby svého nejproduktivnějšího hráče, českého forvarda Aleše Hemského. Pardubického odchovance v posledních čtyřech duelech Oilers nepustil na led otřes mozku. Za Islanders pro změnu kvůli zranění ramene nenastupuje bek Radek Martínek.

Podívejte se na vítězný gól utkání:

VÝSLEDKY:

NY Rangers - Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 1
. Dawes (Rozsíval), 38. Mara, 53. Drury (Průcha), 57. Gomez (Rozsíval). Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 200.

Edmonton - NY Islanders 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
31. Brodziak, 34. Strudwick, 50. Cogliano - 5. Okposo, 20. Comeau. Střely na branku: 26:27. Diváci: 16 839.