Ottawa - Atlanta: gólman Atlanty Ondřej Pavelec čelí šanci Nicka Foligna z Ottawy.

Ottawa - Atlanta: gólman Atlanty Ondřej Pavelec čelí šanci Nicka Foligna z Ottawy | foto: Reuters

Pavelec byl blízko čistého konta, Kaberle asistoval u výhry Toronta

• 0
Brankář Ondřej Pavelec byl vyhlášen hvězdou zápasu, ve kterém jinak nevýrazná Atlanta překvapila na ledě Ottawy jasným vítězstvím v poměru 4:1. Český gólman kryl 28 střel a o čisté konto přišel až v 59. minutě. Bek Tomáš Kaberle asistoval u dvou branek Toronta a pomohl tak k výhře nad New Jersey 3:2SN.

V případě Atlanty není žádným velkým překvapením, že patří mezi týmy ze spodní části tabulky Východní konference NHL.

Mnohem větší zklamání připravují svým fanouškům hokejisté Ottawy, se kterými se počítalo mezi favority celé soutěže.

Senators však nevýrazné výkony z úvodu sezony potvrdili také v domácím střetnutí právě se zmiňovanou Atlantou, která si z hlavního města Kanady odvezla dva body za výhru 4:1 a stáhla náskok svého soupeře na dvanácté pozici konferenční tabulky na rozdíl pouhých tří bodů.

Velkou zásluhu na tom nesl český gólman Ondřej Pavelec. Kladenský odchovanec si poradil s 28 střeleckými pokusy Ottawy a dlouho živil naději na své premiérové čisté konto v NHL. Jeho neprůstřelnost však v čase 58:41 ukončil domácí Chris Kelly.

V dané fázi již ovšem Thrashers disponovali třemi nastřílenými góly, když se v první třetině prosadil Vjačeslav Kozlov a v úvodu třetího dějství se dvěma rychlými zásahy prezentoval Colby Armstrong. Na konečných 4:1 pro hostující mužstvo navíc při závěrečné hry Senators bez brankáře upravil skóre centr Todd White.

Podívejte se na zákroky Pavelce proti útočníkům Ottawy:

Kaberle se radoval z výhry nad týmem Eliáše

Poté, co z deseti startů vybojovali devět výher, prohráli hokejisté New Jersey už druhé utkání za sebou. V sobotu na domácím ledě Devils nestačili na Buffalo (2:4) a v úterý pro změnu padli na ledě Toronta (2:3SN). Z konfrontace s kanadským mužstvem ale vytěžili alespoň bod za remízu z řádné hrací doby.

Hosty poslal do vedení už ve 2. minutě Mike Rupp. V druhé dvacetiminutovce však Maple Leafs zásluhou Nika Antropova a Jeremy Williamse otočili skóre. Na obou gólech se asistencí podílel Tomáš Kaberle.

Těsně před druhým odchodem do kabin ale srovnal stav na 2:2 produktivní Zach Parise, kterému v přesilové hře přihrával Patrik Eliáš. Dvaatřicetiletý český forvard bodoval už posedmé za sebou a zaznamenal celkově 30. bod (13+17) z dosavadních 28 startů.

Za daného stavu utkání dospělo až do penaltového rozstřelu, v jehož druhém kole se rozjeli k nájezdu Tomáš Kaberle a Patrik Eliáš. Ani jeden ale nebyl úspěšný.

Góly začaly padat ve třetí sérii, kdy za domácí proměnil Jeremy Williams a New Jersey udržel ve hře podruhé za sebou střílející Patrik Eliáš. Rozhodnutí přinesla až následující dvojice, v níž efektivní otočkou zakončující Jason Blake předčil Briana Rolstona a Toronto se poprvé v sezoně mohlo radovat ze třetí výhry za sebou.

Podívejte se akce Tomáše Kaberleho a Patrika Eliáše:

Chicago nastřílelo Edmontonu devět gólů

Poprvé od roku 1999 (výhra 9:3 nad Bostonem) nastříleli hokejisté Chicaga devět branek. Stalo se tak na ledě kanadského Edmontonu, který před svými fanoušky propadl v poměru 2:9.

Z gólu se v hostujícím dresu radovalo hned osm hokejistů v osobách Patricka Kanea, Colina Frasera, Briana Campbella, Krise Versteega, Bena Eagera, Duncana Keitha a Craiga Adamse, přičemž Troy Brouwer zvedal ruce nad hlavu ve dvou případech.

K pátému triumfu Blackhawks za sebou přispěl jednou asistencí český reprezentant Martin Havlát (29z. 8+15). Za domácí Oilers se pro změnu na zkorigování hrozivého skóre shodně jednou přihrávkou podílel Aleš Hemský (29z. 10+20).

Prohlédněte si gólový příděl Edmontonu:

Ovečkin vystřílel Washingtonu dva body

Ruský útočník Alexander Ovečkin se opět přiblížil v tabulce střelců dlouhodobě vedoucí dvojici v podání Thomase Vaneka z Buffala (24 gólů) a Jeffa Cartera z Philadelphie (22 gólů).

Tahoun ofenzivy Washingtonu, do jehož sestavy se vrátil uzdravený Tomáš Fleischmann, se v utkání na ledě Islanders prezentoval dvěma zásahy, včetně toho vítězného na 5:4 z páté minuty prodloužení, a vylepšil si své letošní statistiky na 19 tref z dosavadních 30 zápasů.

Ovečkin navíc posbíral již 23 asistencí, díky čemuž se ziskem 42 bodů přiblížil také pittsburghské dvojici Sidney Crosby (44 bodů) - Jevgenij Malkin (49 bodů) na čele kanadského bodování soutěže.

Závislost úspěchů Capitals na výkonech Ovečkina nejlépe prezentuje následující statistika. Tým z hlavního města USA totiž zvítězil v 21 případech z 23 posledních zápasů, ve kterých se ruský forvard střelecky prosadil.

"Takové věci dokáží jen opravdové hvězdy. Na druhé straně bude také prvním hráčem, který vám řekne, že jsme dnes nehráli dobře," pochvaloval si vliv Ovečkina kouč Bruce Boudreau, jehož svěřenci si v závěrečné třetině nechali vzít nadějné vedení 4:2.

Podívejte se na dva zásahy produktivního Ovečkina:

Rangers loupili na ledě Anaheimu

Gólman Henrik Lundqvist čelil v zápase proti Anaheimu pouze dvaceti střeleckým pokusům, což platilo za druhý nejmenší počet ran z holí Ducks v letošní sezoně. Proti obraně Rangers se Anaheim prosadil jen v jednom případě, načež padl 1:3 a ukončil tak svou pětizápasovou šňůru domácích výher.

New York poslal do vedení v 23. minutě kapitán Chris Drury. Domácím se podařilo vyrovnat ještě v prostřední třetině, trefil se Chris Kunitz. Smírný stav 1:1 ukončil v 57. minutě Nigel Dawes, na jehož branku již Ducks nenašli odpověď. V čase 59:59 při power-play soupeře ještě poslal puk do prázdné klece Nikolaj Žerděv.

Český útočník Petr Průcha figuroval již počtvrté za sebou pouze mezi nehrajícími náhradníky Rangers. V zámoří se navíc spekuluje, že je hlavním kandidátem na výměnu v případě angažování volného Matse Sundina.

VÝSLEDKY

NY Islanders - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
17. Weight, 35. Park, 52. Sutton, 58. Sim - 37. a 65. Ovečkin, 3. Gordon, 15. Laich, 27. Jurčina. Střely na branku: 39:40. Diváci: 11 655.

Philadelphia - Colorado 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
12. Knuble, 19. J. Carter, 32. Lupul, 33. M Richards, 43. Gagne - 10. Stastny, 39. D. Jones. Střely na branku: 24:31. Diváci: 19 219.

Carolina - Montreal 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
11. a 18. E. Staal, 28. Corvo - 23. Latendresse, 24. Kovaljov (Lang). Střely na branku: 27:24. Diváci: 16 434.

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. náj. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
28. Antropov (T. Kaberle), 36. Jeremy Willams (T. Kaberle), rozhodující nájezd J. Blake - 2. Rupp, 40. Parise (Eliáš). Střely na branku: 27:27. Diváci: 19 315.

Ottawa - Atlanta 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
59. Kelly - 43. a 43. C. Armstrong, 11. Vjač. Kozlov, 60. T. White. Ondřej Pavelec odchytal za Atlantu celé utkání, obdržel jednu branku z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 96,55 %. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18 746.

St. Louis - Calgary 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
28. Berglund, 31. Boyes, 46. Backes - 5. a 18. Iginla, 27. Lombardi, 33. Cammalleri, 39. Aucoin, 49. Langkow. Střely na branku: 31:31. Diváci: 16 426.

Dallas - Phoenix 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
4. a 64. Eriksson - 51. Fedoruk (Zb. Michálek). Střely na branku: 30:23. Diváci: 15 387.

Edmonton - Chicago 2:9 (0:2, 1:5, 1:2)
26. Horcoff (Hemský), 56. Pouliot - 33. a 39. Brouwer (na první Havlát), 7. Kane, 18. Fraser, 24. Campbell, 33. Versteeg, 36. Eager, 46. Ladd, 55. Adams. Střely na branku: 33:44. Diváci: 16 839.

Anaheim - NY Rangers 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
39. Kunitz - 23. Drury, 57. Dawes, 60. Žerděv. Střely na branku: 20:30. Diváci: 16 921.