Útočník Phoenixu Martin Hanzal (vlevo) v objetí se spoluhráčem Viktorem Tichonovem. V sezoně už nastřílel osm gólů. | foto: ČTK

Hanzal pomohl Phoenixu k výhře nad Dallasem dvěma góly

• 0
Talentovaný centr Martin Hanzal dál září v hokejové NHL. Před šesti dny se blýskl svým premiérovým hattrickem, přičemž ve středu se prezentoval pro změnu dvěma zásahy na ledě Dallasu a jeho Phoenix tak zvítězil 5:3. Bod za přihrávku si připsal také obránce Coyotes Zbyněk Michálek.

Minulý týden odehrál Martin Hanzal (28z. 8+10) výjimečný zápas. V domácím střetnutí Phoenixu proti Torontu dokázal nastřílet svůj první hattrick kariéry v NHL.

V zámoří bylo jeho střelecké procitnutí spojováno zejména s absencí prvního centra Coyotes Olli Jokinena, jenž v danou dobu nehrál kvůli zranění ramene.

Českému reprezentantovi se tak dostávalo více prostoru na ledě a nechyběl při všech klíčových situacích. Jedenadvacetiletý rodák z Písku ovšem nyní všechny přesvědčil, že se dokáže výrazně prosadit i v konkurenci finského centra.

Ve středečním utkání proti Dallasu se totiž Jokinen po dvoutýdenní pouze vrátil do sestavy a stejně jako Hanzal se dvěma góly podílel na výhře Phoenixu v poměru 5:3. Tým kouče Waynea Gretzkého tak díky produktivitě svých elitních středních útočníků dal zapomenout na předchozí dvě porážky od Chicaga (1:7) a St. Louis (3:4).

Bod za asistenci si v dresu Coyotes připsal i obránce Zbyněk Michálek (28z. 1+9), pro kterého to byl letošní desátý zápis do tabulky produktivity.

Podívejte se na dvougólové představení Jokinena s Hanzalem:

Vanek si vylepšil statistiky proti tápající Tampě

Devět zápasů v řadě a devět porážek. Hokejisté Tampy Bay navazují na loňskou nevydařenou sezonu, kdy skončili poslední z celé NHL. Z předchozích patnácti startů se Lightning radovali z výhry pouze jednou, přičemž naposledy klopýtli na ledě Buffala.

Sabres v domácí HSBC Aréně uspěli v poměru 4:2, když se dvěma zásahy blýskl Thomas Vanek. Rakouský útočník se tak zlepšil na celkových 22 zásahů a odpoutal se na čele střelecké tabulky soutěže od Jeffa Cartera z Philadelphie.

Hostující Tampa přitom neměla špatný vstup do zápasu. Díky trefám Martina St. Louise a Marka Recchiho z 11. a 17. minuty se ujala dvougólového vedení. Buffalo však postupně srovnalo stav a následně góly ze závěru druhé a třetí třetiny rozhodlo o majiteli dvou bodů. Asistencemi se na tom podíleli také čeští hokejisté Aleš Kotalík (21z. 7+6) a Jaroslav Špaček (28z. 1+13).

Podívejte se na vítězný obrat Buffala:

Rangers ukončili sérii porážek

Po nezdarech z utkání proti Montrealu (2:6) a Calgary (0:3) se hokejisté Rangers vrátili na vítěznou vlnu. Dva body vybojovali na ledě Atlanty po trefě Scotta Gomeze z první minuty prodloužení.

V řádné hrací době New York dvakrát vedl. Gól bitkaře Coltona Orra a využitou přesilovku Ryana Callahana však umazali Joey Crabb a Ilja Kovalčuk, který se v zápase kromě gólu zviditelnil zejména opakovanou šarvátkou s hostujícím Scottem Gomezem.

Ruský útočník Atlanty sice v posledních zápasech začal sbírat body, když za posledních šestnáct startů vyprodukoval sedm tref a čtrnáct asistencí, přesto to nebylo v letošní sezoně poprvé, kdy se místo na střílení gólů soustředil na vyměňování názorů se soupeři.

V sestavě vítězů se po třech odehraných zápasech v řadě opět neobjevil český útočník Petr Průcha, který byl zapsán pouze jako nehrající náhradník.

Prohlédněte si gólové akce zápasu:

Eliáš zpečetil vítězství New Jersey

Svůj patnáctý bod z posledních deseti startů vyprodukoval český útočník Patrik Eliáš (25z. 11+14), když v poslední minutě domácího střetnutí proti Pittsburghu poslal puk do prázdné branky soupeře a zpečetil tak triumf New Jersey na konečných 4:1.

Devils se radovali ze třetí výhry za sebou, kdežto hostující Penguins již naopak ve stejném počtu utkání v řadě padli. Tým kapitána Sidney Crosbyho, jenž vyšel bodově naprázdno, postupně nestačil na Ottawu, Buffalo a nyní New Jersey.

Na jediném úspěchu Pittsburghu, který v 57. minutě zaznamenal útočník Matt Cooke, se asistencí podílel lídr produktivity NHL Jevgenij Malkin. Ruský centr letos přihrál už na 35 branek v 28 odehraných duelech. Celkově pak má na kontě 46 bodů (11+35) a druhý Crosby na svého spoluhráče ztrácí již pět bodů.

První hvězdou utkání byl vyhlášen gólman Devils Scott Clemmensen, za jehož záda prošel pouze jediný z 27 puků.

Podívejte se na triumf New Jersey nad Pittsburghem:

Washington ukončil vítězné tažení Bostonu

Hokejisté Washingtonu, hrající bez zraněného českého útočníka Tomáše Fleischmanna za to s uzdraveným Alexanderem Sjominem, dokázali zastavit ve formě hrající Boston. Lídr Východní konference klopýtl po pěti vítězných představeních v řadě.

Capitals slavili výhru po výsledku 3:1, pod který se podepsali Nicklas Bäckström, Alexandre Giroux a do prázdné klece skórující Alexander Ovečkin.

Ne čestném zásahu Bruins z hole Milana Lucice se přihrávkou podílel produktivní Phil Kessel, díky čemuž se prosadil už potřinácté v řadě. Americký reprezentant tak vyrovnal nejdelší bodovou sérii letošní sezony, kterou se prezentoval lídr kanadského bodování Jevgenij Malkin z Pittsburghu.

Boston před zápasem povolal z farmy Vladimíra Sobotku. Bývalý forvard pražské Slávie se však do sestavy nevešel a obsadil pouze pozici nehrajícího náhradníka.

Prohlédněte si góly Washingtonu:

Buffalo - Tampa Bay 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
32. a 40. Vanek (na první Kotalík), 20. Stafford (Špaček), 60. Pominville - 11. St. Louis, 17. Recchi. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.431.

New Jersey - Pittsburgh 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
38. Zajac, 43. Parise, 51. Zubrus, 60. Eliáš - 57. Cooke. Střely na branku: 32:27. Diváci: 16.808.

Washington - Boston 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
4. Backström, 25. Giroux, 60. Ovečkin - 40. Lucic. Střely na branku: 26:34. Diváci: 17.697.

Atlanta - NY Rangers 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
27. Crabb, 43. Kovalčuk - 23. Orr, 42. Callahan, 61. Gomez. Střely na branku: 29:33. Diváci: 13.704.

Anaheim - St. Louis 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
34. a 60. Kunitz, 14. Parros, 58. Morrison - 13. Crombeen, 53. Boyes. Střely na branku: 36:28. Diváci: 16.058.

Chicago - Ottawa 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
6. Kane, 60. Brouwer. Střely na branku: 30:23. Diváci: 21.614.

Dallas - Phoenix 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)
5. Daley, 11. Neal, 29. Brunnström - 8. a 46. Hanzal (na první Z. Michálek), 10. a 40. O. Jokinen, 60. Reinprecht. Střely na branku: 32:34. Diváci: 16.374.

Detroit - Calgary 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)
27. Filppula, 50. Zetterberg, 54. Rafalski, 64. Lidström - 16. Conroy, 20. Langkow, 49. Moss. Střely na branku: 39:32. Diváci: 19.335.