Fotbalisté Chelsea zklamali, v Ligovém poháru doma nestačili na tým z druhé ligy. | foto: Reuters

Chelsea má ostudu, Liverpoolští soupeřovu brankáři vyrazili zuby

• 24
Společně a s náskokem před ostatními vedou Premier League. Ale v Ligovém poháru Chelsea a Liverpool překvapivě vypadly už ve 4. kole. "Je to obrovské zklamání. Chtěli jsme vyhrát všechny soutěže, ve kterých hrajeme. Teď jsme jednu ztratili," litoval trenér Luiz Felipe Scolari z Chelsea.

Pro Chelsea je to ostuda. Hrála doma proti druholigovému soupeři, ale s Burnley v normální hrací době i v prodloužení remizovala 1:1 a pak zkazila penalty. Neproměnili Bridge a Mikel.

"Měli jsme čtyři pět šancí, oni dvě, ale prohráli jsme. Když prostě šance neproměníte, tak je jedno, proti jakému soupeře hrajete. Jestli proti mužstvu z první, z druhé nebo ze třetí ligy," poznamenal Scolari.

Od ostudné porážky kouč uchránil českého gólmana Petra Čecha, který nebyl ani na lavičce. Postavil i další náhradníky, ale "béčkovou" sestavu Chelsea neměla.

Belletti, Malouda, Deco, Drogba, Kalou, od 25. hrál Lampard, od druhého poločasu nastoupil Mikel. Například Arsenal o den dřív proti soupeři z Premier League nasadil mladíky, kteří v nejvyšší soutěži téměř příležitosti nedostávají. A Wigan byl smeten rozdílem třídy 3:0.

Náhradníky poslal do hry i Manchester United. Trápil se proti druholigovému Queens Parku, za který odvedl výborný výkon český brankář Radek Černý. Inkasoval jen čtvrt hodiny před koncem z penalty od Tevéze.

Nejtěžší roli měl Liverpool, podruhé během dvanácti dnů se představil na Tottenhamu, který se po angažování kouče Harryho Redknappa ohromně zvedá.

A podruhé Liverpool v Londýně podlehl, po porážce v lize 1:2 to v Ligovém poháru bylo 2:4. Tři góly dostal během sedmi minut v závěru prvního poločasu.

"Nehráli jsme dobře, udělali jsme spoustu chyb v defenzivě. Čtyři góly jsou hodně, to není dobrá vizitka," zlobil se liverpoolský kouč Rafael Benítez. "Je to velké zklamání, máme hodně dobrých hráčů, abychom uspěli ve všech soutěžích, co hrajeme."

Chelsea i Liverpool navíc poškodily incidenty, které se v zápasech staly.

Když Drogba dal vedoucí gól Chelsea, hodil do hlediště minci, která z něj přilétla. Jeho chováním se bude zabývat disciplinární komise.

"Byla chyba, že jsem ji hodil zpátky. Pokud byl někdo zraněn, tak se za to omlouvám. Byl to incident, kterého lituji," uvedl pak v prohlášení.

To liverpoolský obránce Philipp Degen zase nešetrně zajel do gólmana Gomeze, který skončil na nosítkách a zápas musel dochytat náhradník César Sánchez Dominguez. Gomez po úderu do hlavy nevypadal vůbec dobře. Podívejte se na video.

Ale nakonec jeho zranění není vážné - má jen vyražené zuby."Zuby má pryč, ale brzo si bude moci zajít na čínu a taky by měl chytat o víkendu," prohlásil trenér Redknapp s tím, že brankáře ještě čeká důkladná návštěva zubaře.