Radost české hokejové reprezentace

Radost české hokejové reprezentace | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Z hokejové oslavy se stala jasná exhibice. Češi rozdrtili Slovensko

• 141
Důstojným způsobem přispěli reprezentanti k oslavám sta let českého hokeje. V přátelském utkání deklasovali před vyprodanou O2 Arenou Slovensko 7:0.

Od prvních okamžiků zápasu bylo na ledové ploše patrné, na které straně je přítomna kvalita. Po třech minutách vedli domácí 2:0 a na kluzišti si dělali, co chtěli.

Vyrovnané čtyři útoky vytrvale mačkaly své rivaly před branku Jána Laca a po pěkných kombinacích střílely i nádherné branky. Na druhé straně byl Adam Svoboda téměř bez práce, několik pokusů soupeře spolehlivě zlikvidoval.

Utkání jsme sledovali on -line zde

Na všech českých hráčích byla patrná chuť do hry. Svoji pohodu z klubové úrovně si přenesli do reprezentace především slávisté Bednář s Červenkou (doplněni o Klepiše vstřelili společně tři branky) a Jan Marek. Ten svými kouzly uváděl diváky do nefalšované hokejové extáze.

"Bylo moc pěkné zahrát si s Jardou Jágrem a Martinem Strakou. Hráli jsme dobře, aktivně a myslím si, že to bylo výborné od všech hráčů," odmítl svůj tříbodový příspěvek k výhře Marek nějak přeceňovat.

Branky se dočkal i Jaromír Jágr. V první třetině se sice neprosadil, ale ve druhé byl hodně vidět. Nejprve se při přesilovce ve dvou stoprocentních šancích zastřeloval. V šestadvacáté minutě se po kombinaci svých parťáků v útoku dočkal a po ledě prostřelil brankáře.

Třetí část se hry už odehrávala v nefalšovaném přátelském duchu. Diváci vyvolávali loučícího se Martina Straku a jeho spoluhráči se bavili kombinačními akcemi. Ty byly někdy na úkor účelnosti a konečné skóre tak zůstalo ke Slovákům ještě milosrdné.

"Utkání jsme si užili," přiznal po utkání Straka. "Padaly branky, diváci byli fantastičtí, lepší konec jsem si nemohl přát."

Vítězství podtrhl v závěru Tomáš Rolinek a ve všeobecně slavnostní atmosféře potvrdil vítězný návrat na reprezentační lavičku trenéra Vladimíra Růžičky.

"Ukázalo se, že tenhle tým je hodně silný," zhodnotil duel Růžička. "Pro národní mužstvo je teprve začátek sezony a všechno se bude hodnotit až v dubnu. Slováci zkoušeli nové hráče, měli tam hodně mladých hráčů a neměli co ztratit. Právě proto jsem rád, že jsme to utkání zvládli velice dobře."

Česko - Slovensko 7:0

Branky a nahrávky: 2. Červenka (Klepiš, Bednář), 4. Čermák (Marek), 20. Bednář (Červenka, Klepiš), 26. Jágr (M. Straka, J. Hlinka), 28. Marek (Rolinek, Čermák), 36. Klepiš (Červenka, Bednář), 59. Rolinek (Marek). Rozhodčí: Mihálik (SR), Rejthar - Barvíř (oba ČR), Lauff (SR). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Diváci: 15 253. Třetiny: 3:0, 3:0, 1:0.