Robin Van Persie (vpravo) z Arsenalu je vyloučen v zápase se Stoke City.

Robin Van Persie (vpravo) z Arsenalu je vyloučen v zápase se Stoke City. | foto: Reuters

Čech vychytal za Chelsea stou nulu, týmy Arsenalu a Liverpoolu prohrály

• 48
- Fotbalisté Arsenalu v anglické lize opět zaváhali a překvapivě prohráli na hřišti nováčka Stoke 1:2. Dařilo se naopak Chelsea s Petrem Čechem v brance, když rozstřílela 5:0 Sunderland. Liverpool podlehl Tottenhamu na jeho hřišti 1:2 a prohrál poprvé v sezoně.

Fotbalisté Aston Villy, kteří v Poháru UEFA nastoupí ve čtvrtek v Edenu proti Slavii, prohráli na hřišti Newcastlu 0:2.  Obě branky domácích dal Obafemi Martins.

Týmu trenéra Arséna Wengera se v poslední době nedaří. Arsenal další ránu v podobě prohry se Stoke dostal pouhé tři dny poté, co v závěru derby s Tottenhamem ztratil dvougólové vedení a s posledním celkem tabulky remizovali 4:4.

Stoke se opět prosadilo tradiční zbraní - dlouhými auty záložníka Roryho Delapa. Obrana Arsenalu se s nimi nedokázala vyrovnat a padly po nich oba góly. V 11. minutě se trefil hlavou útočník Ricardo Fuller a na 2:0 zvýšil v 73. minutě záložník Seyi Olofinjana.

Stoke City - Arsenal

Arsenal navíc dohrával v deseti, po faulu na domácího brankáře byl vyloučen střídající Robin van Persie. Několikrát tečovaná střela obránce Arsenalu Gaela Clichyho v poslední minutě utkání znamenala jen snížení na konečných 1:2.

Čecha v brance Chelsea trápil jen hustý déšť. Hostující Sunderland domácím vůbec nedokázal konkurovat a tým trenéra Luize Felipeho Scolariho si v poklidu došel pro vysokou výhru. Hattrickem se blýskl Nicolas Anelka, zatímco Frank Lampard, který gólem v 51. minutě zvýšil na 4:0, zaznamenal 100. ligovou trefu.

Chelsea - Sunderland

"Dnes jsem nastoupil ve sto osmdesátém oficiálním utkání za Chelsea a zároveň jsem už posté udržel čisté konto," mohl se po zápase pochlubit český reprezentační brankář.

O další jubileum se zasloužil obránce Alex, který prvním gólem zápasu obstaral 1000. branku Chelsea v Premier League. Trefa Franka Lamparda na 4:0 znamenala záložníkovu 100. ligovou branku.

Góly ze všech zápasů si prohlédněte po skončení kola na fotbal.idnes.cz

Góly padaly také na Old Trafford, kde Manchester United přivítal rozjetého nováčka z Hullu. Díky dvěma gólům Cristiana Ronalda nakonec úřadující mistr vyhrál 4:3.

Dosavadní lídr Liverpool překvapivě podlehl Tottenhamu, který ve třech zápasech pod vedením nového kouče Harryho Redknappa neprohrál.

Zápas začal přitom pro Liverpool dobře a už ve třetí minutě se prosadil nizozemský útočník Kuyt. Domácím se podařilo vyrovnat třicet minut před koncem, když si ve skrumáži před brankou srazil míč do vlastní branky Carragher.

Stadion White Hart Lane propukl v nadšení v 90. minutě, kdy se opět po nepřehledné situaci před liverpoolskou brankou dostal míč ke střídajícímu Pavljučenkovi a ten přesnou trefou zařídil druhou výhru Tottenhamu v této sezoně.

Ani čtvrtá ligová branka Romana Bednáře nepomohla West Bromwichi k vítězství. Český útočník sice pomohl vyrovnávacím gólem otočit skóre zápasu s Blackburnem, hosté ale díky brance Keitha Andrewse v 89. minutě vybojovali bod za remízu 2:2.

Fotbalisté Boltonu ukončili svůj střelecký půst v anglické lize a na domácím trávníku porazili 2:0 Manchester City.
Před tímto zápasem se hráči Boltonu nedokázali trefit 274 minut, dnes se v 76. minutě prosadil Gardner.

Výhru domácích pojistil vlastním gólem hostující Dunne a díky tříbodovému zisku se Bolton odpoutal od posledního místa v tabulce; aktuálně je sedmnáctý.

Výsledky - 11. kolo: Everton - Fulham 1:0 (87. Saha), Chelsea - Sunderland 5:0 (30., 45.+1 a 53. Anelka, 27. Alex, 51. Lampard), Manchester United - Hull 4:3 (3. a 44. Ronaldo, 29. Carrick, 57. Vidič - 23. Cousin, 69. Mendy, 82. Geovanni z pen.), Middlesbrough - West Ham United 1:1 (83. Mido - 21. Mullins), Portsmouth - Wigan 1:2 (82. Kranjčar - 45.+1 Zaki, 90. Heskey), Stoke - Arsenal 2:1 (11. Fuller, 73. Olofinjana - 90. Clichy), West Bromwich - Blackburn 2:2 (55. Bednář, 62. Miller - 13. McCarthy z pen., 89. Andrews), Tottenham - Liverpool 2:1 (69. Caragher vlastní, 90. Pavljučenko - 3. Kuyt.). Bolton - Manchester City 2:0 (76. Gardner, 88. vlastní Dunne). Newcastle - Aston Villa 2:0 (60. a 82. Martins)