Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu do sítě Chelsea

Fotbalisté Liverpoolu se radují z gólu do sítě Chelsea | foto: Reuters

Liverpool porazil Chelsea, Manchester jen remizoval s Evertonem

• 29
Fotbalisté Liverpoolu porazili ve sledovaném duelu 9. kola anglické ligy Chelsea 1:0. Českého brankáře Petra Čecha, který ale nechyboval, překonal Xabi Alonso. Manchester United si připsal jen bod za remízu 1:1 s Evertonem.

Úřadující anglický šampion se dostal do vedení po dvaceti minutách hry, když Giggsovu přihrávku za obranu proměnil střelou pod brankáře Fletcher.

Domácí ale v druhé části přidali a v 63. minutě se dočkali vyrovnání. Mladý belgický záložník Fellaini po centru Phila Nevilla přeskočil soupeřovy obránce a svou hlavičku umístil přesně.

O několik okamžiků později mohl Yakubu po velké chybě Ferdinanda přidat druhý gól Evertonu, ale brankář Van der Sar svůj tým zachránil a střelu vyrazil na tyč.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

Útočník Manchesteru Wayne Rooney se tak na stadionu, kde s fotbalem začínal, stého gólu v kariéře nedočkal. Diváci v Goddison Parku na něj při téměř každém kontaktu s míčem bučeli a podsaditý útočník jim to oplatil ostentativním políbením znaku United na svém dresu.

Trenér hostů Alex Ferguson raději Rooneyho po žluté kartě v 71. minutě vystřídal.

Everton - Manchester United: Steven Pienaar (vlevo) a Wayne Rooney.

Chelsea přišla po 86 zápasech o nejdelší neporazitelnost na domácím hřišti v historii Premier League. Ve šlágru kola nestačila na Liverpool, který se díky vítězství 1:0 posunul do čela tabulky. Jako jediný zůstává v letošním ročníku bez prohry.

O jedinou branku zápasu se už v 10. minutě postaral Xabi Alonso, který překonal brankáře Petra Čecha. Chelsea prohrála v lize poprvé od prosince 2007 a doma našla přemožitele poprvé od února 2004.

Liverpool těžil z povedeného vstupu do zápasu. V 10. minutě se zpoza vápna opřel do míče Xabi Alonso, trefil stínujícího Bosingwu, od kterého se míč odrazil za padajícího Čecha. Poté se hosté ještě více soustředili na pozornou obranu a podnikali nebezpečné brejky do otevřené defenzivy Chelsea.

Po jednom z nich kopal přímý kop znovu Xabi Alonso a překvapený Čech jen očima tlačil míč na tyč. Pak si vytvořila šanci i Chelsea, které chybělo několik zraněných hráčů, ale Ashley Cole po hlavičce mladíka Di Santa v jasné šanci branku netrefil.

Sunderland porazil Newcastle 2:1 a tři body v tzv. severovýchodním derby získal na svém hřišti po 28 letech. Domácí poslal do vedení po dvaceti minutách svým čtvrtým gólem v sezoně francouzský útočník Cissé, ale Newcastle po deseti minutách vyrovnal zásluhou Ameobiho.

Hrdinou zápasu se stal záložník Sunderlandu Richardson, který rozhodl dělovkou do horního rohu branky z přímého volného kopu.

Nejbližší soupeř pražské Slavie ve skupině Poháru UEFA Aston Villa si snadno poradila s Wiganem. Výhru 3:0 načal proměněnou penaltou kapitán Barry, který si však krátce po změně stran poranil pravý kotník a ze zápasu odstoupil. Jeho náhradník Carew zvýšil už na 3:0, když předtím připravil branku pro kolegu z útoku Agbonlahora. V poslední minutě stvrdil výhru střídající Sidwell.

Aston Villa, která se v Edenu představí 6. listopadu, nastoupila v sestavě: Friedel - L. Young (78. Davies), Laursen, Cuellar, Shorey - Reo-Coker, Petrov (84. Sidwell), Barry (54. Carew) - Milner, Agbonlahor, A. Young.

Velká radost zavládla v Londýně, kde trápící se Tottenham slavil první výhru v sezoně. Tým, který prožíval nejhorší start do ligy v historii, si po odvolání trenéra Juandeho Ramose poradil s Boltonem. O branky se při výhře 2:0 postarali ruský útočník Pavljučenko, který skóroval poprvé v anglické lize, a z penalty Bent.

Vítězství svých nových svěřenců už sledoval i nový trenér Harry Redknapp, který však po dnešním jmenování ještě nezasahoval do taktiky.

Manchester City - Stoke City: domácí Sturridge (vlevo) a Faye

Nejdražší hráč v historii Premier League Brazilec Robinho zařídil třemi góly Manchesteru City vítězství nad Stoke.

Souboj ligových nováčků vyzněl jasně pro Hull, který zdolal domácí West Bromwich 3:0. Všechny tři branky dali hosté po přestávce. Nejdříve se trefil hlavou po rohovém kopu Zayatte. Vinu na brance měl i český útočník Roman Bednář, který střelce neudržel. Na 2:0 zvýšil po hodině hry Brazilec Geovanni a o čtyři minuty později dokonal debakl King. Hull, který je stále na senzačním třetím místě, vyhrál v soutěži už počtvrté za sebou.

Arsenal dlouho marně dobýval obranu West Hamu, nakonec však vyhrál 2:0. Zachránil ho střídající Adebayor: nejprve si jeho střelu srazil do vlastní sítě Faubert, v samém závěru pak Adebayor po brejku obešel i gólmana a zvýšil střelou do prázdné branky.

Blackburn remizoval na svém hřišti s Middlesbrough 1:1, ale dlouho to vypadalo, že domácí nezískají ani bod. Hosté se dostali do vedení až čtvrt hodiny před koncem, kdy se prosadil brazilský útočník Alves. V poslední minutě nastaveného času ale vyrovnal svým prvním gólem v sezoně střídající kanonýr McCarthy, který se po vleklých zdravotních problémech objevil v sestavě Blackburnu poprvé.

Výsledky, 9. kolo: Everton - Manchester United 1:1 (63. Fellaini - 22. Fletcher), Sunderland - Newcastle 2:1 (20. Cissé, 75. Richardson - 30. Ameobi), West Bromwich - Hull 0:3 (47. Zayatte, 62. Geovanni, 66. King), Blackburn - Middlesbrough 1:1 (90.+4 McCarthy - 74. Alves), Chelsea - Liverpool 0:1 (10. Xabi Alonso), Manchester City - Stoke 3:0 (14., 47. a 72. Robinho), Tottenham - Bolton 2:0 (17. Pavljučenko, 76. Bent z pen.), Wigan - Aston Villa 0:4 (22. Barry z pen., 57. Agbonlahor, 62. Carew, 90. Sidwell), West Ham United - Arsenal 0:2 (75. vlastní Faubert, 90.+1 Adebayor), Portsmouth - Fulham 1:1 (61. Crouch - 87. Dempsey).