Kamil Vacek (v rudém) sice dal v derby gól, ale porážku 1:4 odvrátit nepomohl. | foto: Michal Růžička, MAFRA

Sparťan Vacek po derby: Tohle bylo kruté

• 109
Jako jeden z mála sparťanů sebral po debaklu od Slavie odvahu a vyšel bezprostředně po porážce 1:4 mezi novináře. Sparťanský fotbalista Kamil Vacek přešlapoval před šatnami zabalený v bundě, klopil oči, zatímco slávisté za jeho zády bouřlivě slavili. "Hodně krutá porážka, co k tomu říct?" soukal ze sebe střelec jediného sparťanského gólu.

Proč jste zápas nezvládli?
Nevím. Všichni jsme se těšili, ale přišly dva rychlé góly Slavie a s tím se pak hodně těžko něco dělá.

Nezvládli jste zápas fotbalově, nebo to bylo spíš ve vašich hlavách?
Nezvládli jsme to po všech stránkách. Ale ty první dva góly Slavie nebyly o fotbalovosti, to byly vyloženě individuální chyby, které Slavia rychle potrestala.

Křištálová lupa Ale přehrávala vás téměř celý zápas, to se shodneme, ne?
Mělo to velkou souvislost s těmi góly. Když vedete venku rychle 2:0, tak se vám hraje líp. Slavia měla navrch, my jsme to nezvládli.

Ale váš gól dal naději.
Já jsem si to myslel taky. Je hrozná škoda, že nedal Karol Kisel na 2:2. Pak by se to vyvíjelo jinak. To byl klíčový moment zápasu.

Co se dělo o přestávce v kabině?
Trenér Lavička hodně zvýšil hlas, snažil se nás povzbudit, ať pokračujeme tak, jak jsme skončili posledních patnáct minut prvního poločasu. Jenže jsme přišli na hřiště a zase jsme byli bez pohybu.

Příliš vám nepomohli ani vaši fanoušci, že?
Když jsem na hřišti, tak nerozumím všemu, co skandují. Ale když už jsem byl na lavičce, tak to bylo hodně nepříjemné.