Radost fotbalistů Chelsea | foto: Victor Fraile , Reuters

• 44
Český brankář Petr Čech ani v dalším ligovém utkání nového ročníku nedostal gól. Chelsea i díky němu vyhrála ve 2. kole Premier League ve Wiganu 1:0. Utkání rozhodl parádní trefou Deco z přímého kopu už ve 4. minutě. Poprvé zvítězil mistrovský Manchester, který v pondělní dohrávce zdolal domácí Portsmouth.

Velkou zásluhu na výhře měl i český brankář Petr Čech, který předvedl čtyři těžké zákroky.

Chelsea nastoupila ve stejné sestavě, se kterou před týdnem rozstřílela Portsmouth 4:0. I tentokrát vstoupila do utkání velmi dobře a už po čtyřech minutách zahrál přímý kop Deco a trefil přesně horní roh branky. Pro letní posilu z Barcelony to byl druhý gól v novém dresu.

Poté se začal prosazovat Wigan a Čech v brance Chelsea měl daleko více práce než v prvním zápase. Musel čelit hned sedmi přímým střelám i několika nebezpečným centrům. Nejtěžší chvíli mu domácí připravili v závěru, kdy Čech konečky prstů vytěsnil gólovou střelu Kapa.

. Videa ze všech zápasů a sestřihy nejlepších akcí na SPORTSTREAM.CZ

Svou první branku v anglické Premier League vstřelil český fotbalový útočník Roman Bednář. V domácím zápase s Evertonem proměnil pokutový kop, ale jeho trefa znamenala už jen zmírnění porážky West Bromwich 1:2.

Nováček nejvyšší anglické soutěže, za nějž Bednář nastupuje, má po dvou zápasech na kontě dvě prohry.

Bednář stejně jako v úvodním kole na Arsenalu začal na lavičce náhradníků a do hry naskočil až 20 minut před koncem. V předposlední minutě pak hostující Neville zahrál rukou v pokutovém území a Bednář při penaltě nezaváhal.

Manchester United v novém ročníku Premier League poprvé vyhrál.  Úřadujcící mistr zvítězil 1:0 na hřišti Portsmouthu. O jediný gól zápasu se postaral Darren Fletcher, který v 32. minutě vstřelil svou druhou branku v sezoně.

Zatímco United výhrou napravili zaváhání z úvodního kola v podobě remízy s Newcastlem, Portsmouth stále čeká nejen na první bod, ale také na vstřelený gól.

Nečekanou prohru 0:1 na hřišti Fulhamu utrpěli fotbalisté Arsenalu. Těm se v londýnském derby příliš nedařilo v útoku, kde pouze Adebayor nastřelil hlavou tyč.

V obraně pak Gallas při rohovém kopu neuhlídal Hangelanda, který v pádu zařídil jedinou brankou zápasu výhru pro tým, který se v minulé sezoně zachránil před sestupem až v posledním kole.

V sestavě Arsenalu stále chyběl český záložník Tomáš Rosický, který se vrací do tréninku po dlouhodobém zranění podkolenní šlachy.

Ve dvou utkáních padlo rozhodnutí až ve čtvrté minutě nastavení.

Liverpool otočil zápas s Middlesbrough a výhru 2:1 mu zajistil kapitán Gerrard střelou z hranice pokutového území. Další z nováčků Stoke si pak v posledních vteřinách zajistil vítězství 3:2 nad Aston Villou. O rozhodující branku se po dlouhém autu postaral hlavou Sidibe.

Francouzský útočník Cissé se předvedl jako vynikající posila a Sunderlandu hned ve svém prvním utkání po příchodu z Marseille zajistil vítězství 2:1 nad Tottenhamem.

V sestavě poražených se neobjevil bulharský střelec Berbatov, kterého trenér Ramos k utkání nenominoval údajně proto, že kvůli neustálým spekulacím o odchodu narušuje atmosféru v týmu.

Dvě branky brazilského záložníka Elana přinesly Manchesteru City výhru 3:0 nad West Hamem. O třetí zásah se postaral devatenáctiletý útočník Sturridge. Všechny góly padly v druhé půli, kdy už hosté hráli bez vyloučeného záložníka Nobleho.

V sestavě Manchesteru se již objevila nová posila belgický obránce Kompany, ovšem zároveň domácí přišli o kapitána Richardse. Anglický reprezentant se na začátku druhé půle srazil hlavou s protihráčem a po dlouhém ošetřování musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Prohru svého týmu sledoval z lavičky český brankář Jan Laštůvka.

Výsledky - 2. kolo: Wigan - Chelsea (4. Deco), Blackburn - Hull 1:1 (38. Roberts - 40. Garcia), Liverpool - Middlesbrough 2:1 (86. Carragher, 90.+4 Gerrard - 70. Mido), Newcastle - Bolton 1:0 (71. Owen), Stoke - Aston Villa 3:2 (30. Lawrence z pen., 80. Fuller, 90.+4 Sidibe - 63. Carew, 84. Laursen), Tottenham - Sunderland 1:2 (73. Jenas - 55. Richardson, 83. Cissé), West Bromwich - Everton 1:2 (89. Bednář z pen. - 65. Osman, 76.Yakubu),  Fulham - Arsenal 1:0 (20. Hangeland), Manchester City - West Ham United 3:0 (69. a 76. Elano, 65. Sturridge), Portsmouth - Manchester United 0:1 (32. Fletcher).

Ročník 2008/2009
16.8.2008 - 24.5.2009
Los Mužstva
Aktuální kolo Příští kolo
Tabulky

. upozornění

iDNES.cz přichází s ojedinělou nabídkou. Z nového ročníku Barclays Premier League budeme mít každé pondělí pravidelné sestřihy hlavních událostí aktuálního kola v délce přibližně pěti minut.

Licence pro spuštění videa platí jen na území České republiky, čtenáři ze zahraničí se na něj nedostanou. Video z aktuálního dějství pak bude možné zhlédnout jen do následujícího kola, po něm přineseme zase čerstvé.